بیانیه مجمع جهانی اهل بیت(ع) در واکنش به اهانت سیاستمدار افراطی سوئد به قرآن کریم

سه شنبه, 04 بهمن 1401

مجمع جهانی اهل بیت(ع) از جمیع آزادی خواهان و مردم آگاه و با وجدان جهان خواست با اقدامات توهین آمیز به مقدسات دینی دیگران و نیز به جریانات اسلام ستیزی و اسلام هراسی جاهلانه به عنوان مظهر آزادی بیان –که متأسفانه در بسیاری از کشورهای اروپایی امری عادی تلقی می شود – مقابله نموده و بر ضرورت برخورد قاطع با سوءاستفاده از ارزش آزادی بیان تأکید نمایند و تا حصول این مطالبه برحق آرام ننشینند.

بیانیه مجمع جهانی اهل بیت(ع) در واکنش به اهانت سیاستمدار افراطی سوئد به قرآن کریم

به گزارش پایگاه رسمی اطلاع‌رسانی مجمع جهانی اهل بیت(ع) ـ در پی اقدام توهین آمیز «راسموس پالودان» سیاستمدار افراطی سوئد در آتش زدن قرآن کریم، مجمع جهانی اهل بیت(ع) با صدور بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن این اقدام نفرت‌انگیز آن را در جهت ترویج اسلام ستیزی، اشاعه تنفر و تفرقه بین جوامع و انسان‌ها دانست.

 

در بخشی از این بیانیه آمده است: این حرکت نفرت انگیز در راستای سابقه سیاه توهین و اهانت به مسلمانان ناشی از فکر و رویکرد پلید آنان در زدودن ارزش ها و معیارهای اخلاقی و معنوی و حقوقی بشریت قرار داردکه از سوی استکبار جهانخوار و صهیونیسم بین المللی جنایتکار مورد حمایت و تحریک می شود.

متن بیانیه مجمع جهانی اهل بیت(ع) به شرح زیر است:

 بسمه تعالی

اقدام مذبوحانه اهانت به ساحت مقدس قرآن مجید، کتاب آسمانی بالغ بر یک میلیارد مسلمان جهان موجبات انزجار و خشم و عصیان پیروان آخرین دین الهی یعنی اسلام مبین و قرآن کریم را فراهم ساخت. متأسفانه برای چندمین بار این حرکت غیرمنطقی و ضدحقوق بشری در کشور سوئد که مدعی رعایت احترام به حقوق بشر است، صورت پذیرفت.

این اقدام توهین آمیز در پی حرکت بی شرمانه اخیر آن نشریه بدنام و مزدور فرانسوی در توهین به ساحت ولی امر مسلمین جهان و مرجعیت عالی شیعه که حاکی از استیصال استکبار جهانی و صهیونیسم جنایتکار بین المللی در مقابله با اسلام و مسلمانان جهان است.

غرب مدعی احترام به حقوق بشر به بهانه آزادی بیان و با روحیه خود برتربینی اهانت به مقدسات و ارزش های دینی دیگران بخصوص مسلمانان را مجاز می داند. این حرکت نفرت انگیز در راستای سابقه سیاه توهین و اهانت به مسلمانان ناشی از فکر و رویکرد پلید آنان در زدودن ارزش ها و معیارهای اخلاقی و معنوی و حقوقی بشریت قرار داردکه از سوی استکبار جهانخوار و صهیونیسم بین المللی جنایتکار مورد حمایت و تحریک می شود.

مجمع جهانی اهل بیت(ع) این اقدام موهن را شدیداً محکوم می نماید و آن را در جهت ترویج اسلام ستیزی، اشاعه تنفر و تفرقه بین جوامع و انسان‌ها تلقی می کند.

مجمع جهانی اهل بیت(ع) مستمسک قرار دادن مفهوم والای آزادی بیان برای اقدام‌های ضدفرهنگی و هتک حرمت مقدسات و ارزش های پیروان ادیان منجمله مسلمانان، کرامت انسانی و ارزش‌های والای اخلاقی و مذهبی دیگر کشورها و ملت های جهان تقبیح می کند و به مسئولان کشور سوئد هشدار می دهد مانع از بروز و استمرار چنین جریانات ضدفرهنگی و غیر انسانی شده و به وظیفه خود در مقابله با حرکات ضدانسانی و نفرت پراکنی نژادپرستانه بشود.

مجمع جهانی اهل بیت(ع) از جمیع آزادی خواهان و مردم آگاه و با وجدان جهان می خواهد با اقدامات توهین آمیز به مقدسات دینی دیگران و نیز به جریانات اسلام ستیزی و اسلام هراسی جاهلانه به عنوان مظهر آزادی بیان –که متأسفانه در بسیاری از کشورهای اروپایی امری عادی تلقی می شود – مقابله نموده و بر ضرورت برخورد قاطع با سوءاستفاده از ارزش آزادی بیان تأکید نمایند و تا حصول این مطالبه برحق آرام ننشینند.

مسئولان دولتی و حکومتی کشورهای مختلف جهان و علمای ادیان و مذاهب مختلف وظیفه دارند به مسئولیت خطیر خویش در ممانعت از هرگونه اقدام توهین آمیز به دیگران، توسعه و تقویت زمینه های همزیستی مسالمت آمیز، احترام به حقوق دیگران، عدم توهین به مقدسات و ارزش های دینی دیگران، ترویج معنویت و احترام به مفاهیم دینی و اخلاقیات و انسانیت در جوامع بشری واقف گشته و نسبت به تحقق آن اهتمام بورزند.

مجمع جهانی اهل بیت(ع)

بهمن 1401

 

گفتنی است؛ «راسموس پالودان» یک شهروند تندرو و اسلام ستیز سوئدی - دانمارکی روز شنبه یکم بهمن ماه در اقدامی موهن، یک نسخه از قرآن را در مقابل ساختمان سفارت ترکیه در پایتخت سوئد سوزاند. او برای این کار خود از مقامات سوئد مجوز گرفته بود.

 

این اقدام غیرانسانی شهروند اروپایی از سوی کشورهای مسلمان به شدت محکوم شد. مصر، کویت، ایران، امارات متحده عربی، الازهر مصر، مجمع جهانی علمای مسلمان، قطر، عربستان، اندونزی، اردن، مغرب، سازمان همکاری اسلامی، شورای همکاری خلیج فارس، ترکیه و گروه انصارالله نسبت به این اقدام و تکرار آن بیانیه صادر کردند و در مورد گسترش اقداماتی که باعث بی‌حرمتی به ادیان و تشدید خشونت‌ها شود، هشدار دادند.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز هتک حرمت قرآن کریم و نفرت پراکنی علیه مقدسات اسلامی در سوئد را محکوم کرد و در توییتی نوشت: نباید جریحه دار کردن احساسات مسلمانان جهان و اسلام هراسی به بهانه حمایت از آزادی بیان به امری مرسوم در برخی کشورهای اروپایی مدعی حقوق بشر تبدیل شود.

 

 

منبع: خبرگزاری اهل‌بیت(ع) - ابنا

نظر دهید

شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

مجمع جهانی اهل‌بیت (ع)

مجمع جهانی اهل‎بیت(علیهم‎السلام)، به عنوان یک تشکل جهانی و غیردولتی، از طرف گروهی از نخبگان جهان اسلام تشکیل شده است. اهل‎بیت(علیهم‎السلام) به این دلیل بعنوان محور فعالیت انتخاب شده‎اند که در معارف اسلامی در کنار قرآن، محوری مقدس را که مورد پذیرش عامه مسلمین باشد، تشکیل می‎دهند.
مجمع جهانی اهل‎بیت(علیهم‎السلام) دارای اساسنامه‎ای مشتمل بر هشت فصل و سی و سه ماده است.

  • ایران - تهران - بلوارکشاورز - نبش خیابان قدس - پلاک 246
  • 88950827 (0098-21)
  • 88950882 (0098-21)

تماس با ما

موضوع
ایمیل
متن نامه
4-1=? کد امنیتی