اخبار مجمع

 • فراهم شدن امکان جزء خوانی قرآن کریم در اپلیکیشن نبأ

  فراهم شدن امکان جزء خوانی قرآن کریم در اپلیکیشن نبأ

  به گزارش پایگاه رسمی اطلاع‌رسانی مجمع جهانی اهل بیت(ع) ـ یکی از مهم ترین ویژگی های ماه مبارک رمضان، نزول قرآن است که در شب قدر بر پیامبر مکرم اسلام نازل گردیده است. از این رو ماه مبارک رمضان پیوند مستحکمی با قرآن کریم دارد و به همین سبب، مسلمانان توجه خاصی به این هدیه الهی دارند.
  از این رو اپلیکیشن پنج زبانه نبأ امکان ویژه ای را برای تلاوت جزء خوانی روزانه قرآن کریم ایجاد کرده است که در این امکان مخاطب گرامی روزانه با مدت زمانی حدوداً 30 دقیقه ای، یک جزء قرآن کریم را با رعایت تمامی قواعد تلاوت و بهره گیری از توانمندی استادان تلاوت ، قرائت می نماید.
  اپلیکیشن کتابخوان نبا با هدف عرضه رایگان منشورات دینی به زبان‌های فارسی؛ عربی ؛ انگلیسی؛ فرانسه و ترکی استانبولی طراحی شده و کتاب‌های صوتی متعددی نیز به صورت رایگان، در این اپلیکیشن، در دسترس مخاطبان است. این اپلیکیشن در فاز اول به پنج زبان در 765 جلد (انگلیسی 126 جلد ـ فرانسه 62 جلد ـ ترکی استانبولی 158 جلد ـ فارسی 201 جلد عربی 218 جلد) منشورات خود را در دسترس مخاطب قرار داده است.
  علاقه مندان و مخاطبان گرامی می توانند با دانلود اپلیکیشن نبأ از طریق درگاه های ذیل از امکان معنوی جزء خوانی قرآن کریم، برخوردار گردند.


  56132.jpg

   
   
   
  منبع: خبرگزاری اهل‌بیت(ع) - ابنا

  امکان جزء خوانی قرآن کریم با رعایت تمامی قواعد تلاوت و بهره گیری از توانمندی استادان تلاوت در اپلیکیشن نبأ، فراهم شد.

 • دیدار جمعی از مبلغان عراقی با مدیر نمایندگی مجمع جهانی اهل بیت(ع) در عراق + تصاویر

  دیدار جمعی از مبلغان عراقی با مدیر نمایندگی مجمع جهانی اهل بیت(ع) در عراق + تصاویر

  جمعی از مبلغان عراقی با حجت الاسلام و المسلمین «محمدرضا آل ایوب»، دیدار کردند.

  به گزارش پایگاه رسمی اطلاع‌رسانی مجمع جهانی اهل بیت(ع) ـ جمعی از علما و فضلا و مبلغان عراقی با حضور در دفتر نمایندگی مجمع جهانی اهل بیت(ع) در عراق با حجت الاسلام و المسلمین «محمدرضا آل ایوب» مدیر جدید این دفتر دیدار کردند.
  آنها در این دیدار، انتصاب حجت الاسلام و المسلمین آل ایوب به مسئولیت مدیریت نمایندگی مجمع جهانی اهل بیت(ع) در عراق را تبریک گفتند.
  در این دیدار مباحثی همچون وظایف علما و شخصیت ها در خصوص فرهنگ سازی بین ملت عراق، لزوم بصیرت افزایی جوانان در این کشور و چگونگی همکاری شخصیت های علمی و فرهنگی عراق با مجمع جهانی اهل بیت(ع) مطرح شد. 
  شرکت کنندگان در دیدار ضمن قدردانی از مجمع جهانی اهل بیت(ع) بابت حمایت های این مجمع از مبلغین در عراق از آیت الله رمضانی دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) بابت ابتکارها و تحول های رخ داده در این مجمع، صمیمانه تشکر کردند.
   
   
   
  منبع: خبرگزاری اهل‌بیت(ع) - ابنا
   
 • مجمع جهانى اهل‌بیت(ع) خواستار بیداری بیشتر در جهان برای دفاع از مقدسات شد

  مجمع جهانى اهل‌بیت(ع) خواستار بیداری بیشتر در جهان برای دفاع از مقدسات شد

  به گزارش پایگاه رسمی اطلاع‌رسانی مجمع جهانی اهل بیت(ع) - نشست شورای عالى مجمع جهانى اهل‌بیت علیهم‌السلام با حضور اعضاى شورا از كشورهاى مختلف جهان در بغداد و به میزبانی حجت‌الاسلام سید عمار حكيم از اعضاى شوراى عالى مجمع برگزار شد. آیت الله رضا رمضانی دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) در این نشست ضمن ارائه گزارشی از آخرین دستاوردها و اقدامات تحولی مجمع ابراز داشت: مجمع جهانی اهل‌بیت از حقوق شیعیان در نقاط مختلف جهان حمایت می‌کند. آيت‌الله اختری رئیس شورای عالی مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) هم ابراز داشت: در جلسات شورای عالی مجمع به مشکلات و مسائل مختلف جهان اسلام توجه می شود. این نشست با صدور بیانیه‌ای به کار خود پایان داد. اعضاى شوراى عالى مجمع جهانى اهل‌بیت در بيانيه خود خواستار آگاهی و بیداری بیشتر در جهان اسلام و نزد پیروان اهل بیت(ع) برای دفاع از مقدسات، شدند.

  نشست شوراى عالى مجمع جهانى اهل‌بیت عليهم السلام برگزار شد

 • عکس خبری/ دیدار دبیرکل مجمع جهانی ‌اهل‌بیت(ع) با آیت الله مدرسی

  عکس خبری/ دیدار دبیرکل مجمع جهانی ‌اهل‌بیت(ع) با آیت الله مدرسی

  به گزارش پایگاه رسمی اطلاع رسانی مجمع جهانی اهل بیت (ع) ـ آیت الله «رضا رمضانی» دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) در سفر به شهر کربلای معلی با آیت الله العظمی «سیدمحمدتقی مدرسی» دیدار کرد. در این دیدار آیت‌الله دری نجف آبادی نایب رئیس شورای عالی مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) و جمعی از مدیران مجمع و نیز تعدادی از شخصیت‌های شیعی عراق حضور داشتند.

 • آیت‌الله مدرسی: بانوان جایگاه ویژه ای با پیروزی انقلاب اسلامی ایران پیدا کردند/ کادر آموزشی در کشورهای اسلامی نیازمند بازآفرینی و تحول است

  آیت‌الله مدرسی: بانوان جایگاه ویژه ای با پیروزی انقلاب اسلامی ایران پیدا کردند/ کادر آموزشی در کشورهای اسلامی نیازمند بازآفرینی و تحول است

  به گزارش پایگاه رسمی اطلاع رسانی مجمع جهانی اهل بیت (ع) - از کربلای معلی، آیت‌الله العظمی سیدمحمدتقی مدرسی در دیدار آیت‌الله رمضانی دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) به قوی‌تر شدن و پیچیدگی ارتباطات در دنیای امروز اشاره کرده و ابراز داشتند: به جای اینکه مهمان تمدن شویم و بر سر سفره دیگران بنشینیم، باید خودمان تمدن‌آفرین شویم و در عرصه‌های نوظهور پیشگام باشیم.
  ایشان با بیان اینکه با پیروزی انقلاب اسلامی ایران، بانوان از جایگاه ویژه‌ای برای حضور در عرصه‌های اجتماعی برخوردار شدند گفت: لازم است اهتمام بیشتری به جامعه زنان شود، حوزه‌های علمیه خواهران تقویت گردد و همزمان با برنامه‌ریزی برای نقش‌آفرینی‌های بانوان در عرصه اجتماع، توجه خاصی به هویت زن مسلمان، حجاب و موضوعات اعتقادی داشته باشیم.
  آیت الله العظمی مدرسی، نقش آموزش و پرورش را بسیار راهبردی و مهم دانسته و تصریح کردند: مدارس، مادران آینده را تربیت می‌کنند از همین رو نیاز کادر آموزشی در کشورهای اسلامی نیازمند بازآفرینی و تحول است.
  آیت‌الله رمضانی دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) هم در این دیدار اظهار داشت: معارف اهل‌بیت(ع) و تفکر مقاومت از رشد قابل توجهی برخوردار شده و ساحت اجتماعیِ اسلام روز به روز بروز و ظهور بیشتری پیدا می‌کند.

  در این دیدار آیت‌الله دری نجف آبادی نایب رئیس شورای عالی مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) و جمعی از مدیران مجمع و نیز تعدادی از شخصیت‌های شیعی عراق حضور داشتند.

  آیت الله العظمی سید محمد تقی مدرسی با بیان اینکه با پیروزی انقلاب اسلامی ایران، بانوان از جایگاه ویژه‌ای برای حضور در عرصه‌های اجتماعی برخوردار شدند گفتند: لازم است اهتمام بیشتری به جامعه زنان شود و حوزه‌های علمیه خواهران تقویت گردد.

 • بیانیه پایانی صد و نود و دومین نشست شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع)/ تاکید بر ضرورت تدوین سند توسعه بلندمدت برای فعالیت های مجمع جهانی اهل بیت(ع)

  بیانیه پایانی صد و نود و دومین نشست شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع)/ تاکید بر ضرورت تدوین سند توسعه بلندمدت برای فعالیت های مجمع جهانی اهل بیت(ع)

  به گزارش پایگاه رسمی اطلاع رسانی مجمع جهانی اهل بیت (ع) ـ ابنا ـ صد و نود و دومین نشست شورای عالی موسع مجمع جهانی اهل بیت(ع) در نیمه دوم ماه مبارک شعبان و پیش از ماه مبارک رمضان در شهر بغداد پایتخت عراق با میزبانی حجت الاسلام و المسلمین سید عمار حکیم عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) برگزار شد.
  شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) بعد از پایان این نشست، بیانیه ای در خصوص صد و نود و دومین جلسه موسع خود که در عراق برگزار شد، صادر کرد که در این بیانیه به ارائه گزارش دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع)  در خصوص دستاوردهای این مجمع و تبادل نظر شورای عالی مجمع در خصوص برنامه های توسعه ای مجمع جهانی اهل بیت(ع) در این جلسه، اشاره شد.
  این شورا در بیانیه خود، سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران در دیدار اعضای مجمع جهانی اهل بیت(ع) را راهبردی برای سیاست های و برنامه های این مجمع دانستند و از تذکرات ایشان در خصوص نشر معارف اسلامی و مکتب اهل بیت(ع) براساس مقتضیات جهان معاصر، حمایت نمودند و بر ضرورت تدوین سند توسعه آینده گرایانه بلندمدت برای مجمع و تطبیق تمام تصمیم های اتخاذ شده براساس آفاق ترسیم شده از سوی رهبر معظم انقلاب تاکید کردند.
  شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) همچنین اقدامات شیطانی از جمله آتش زدن قرآن کریم و انتشار کاریکاتورهای توهین آمیز که اخیرا برخی از دولت های غربی با هدف توهین به مقدسات، مرتکب شدند را محکوم نمودند و بر ضرورت جرم انگاری توهین به همه ادیان الهی و پیامبران، تاکید کردند.
  اعضای شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) در بیانیه خود، موفقیت های تحقق یافته در مواجهه با استکبار و صهیونیسم را ارج نهادند و از علمای جهان اسلام و نخبگان و فرهیختگان خواستد که مواضع و راهبردهای لازم را در قبال تلاش های دشمنان اسلام برای نشر اسلام هراسی و شیعه هراسی و تفرفه افکنی در میان مسلمانان و روند عادی سازی روابط با رژیم اشغالگر قدس و پروژه شوم موسوم به دیانت ابراهیمی اتخاذ کنند.
  اعضای این شورا همچنین، نگرانی عمیق خود را در خصوص وضعیت ناگوار مسلمانان و پیروان اهل بیت(ع) در برخی از دولت های جهان ابراز داشتند و بر ضرورت پایان دادن به بحران و بهبود وضعیت آنها به خصوص در هند و میانمار و پاکستان و کشمیر و افغانستان و بحرین و یمن و آذربایجان و نیجریه، تاکید کردند.
  اعضای شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) در این بیانیه از تلاش های صورت گرفته برای تحقق امنیت در عراق، استقبال کردند و از نیروهای مسلح و الحشد الشعبی و همه مجاهدان و مقاومان از فرزندان این ملت، قدردانی نمودند و از بازگشت عراق به نقش تاریخی خود در منطقه و تلاش هایش برای نزدیک کردن دولت های منطقه از جمله جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی، استقبال کردند.
  آنها همچنین، قدردانی خود از ملت سخاوتمند عراق بابت خدماتش در دفاع از اسلام و مکتب اهل بیت(ع) و زوار عتبات مقدس به خصوص در اربعین امام حسین(ع) را ابراز داشتند و نقش مرجعیت رشید و از جمله آیت الله العظمی سیستانی را تمجید کردند و از ایشان بابت مواضع حکیمانه و نقش شان در رساندن جامعه و امت به ساحل امنیت تقدیر کردند.
  شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) در این بیانیه بر ضرورت توجه به عرصه های علوم و تکنولوژی و تلاش برای پایان دادن به بی سوادی و عمومی کردن آموزش و تقویت کار آکادمیک و پژوهشی و بالا بردن میزان مشارکت مسلمانان و شیعیان در روند تولید علم و فناوری به خصوص در علوم نوین پیشرفته، تاکید کردند.
  شرکت کنندگان در نشست شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) بر ضرورت تقویت رسانه های اسلامی و لزوم توجه نخبگان شیعی به رسانه ها و شبکه های اجتماعی بابت تاثیر آنها بر افکار عمومی شیعی و اسلامی و جهانی و اقدام برای مقابله با نظام استکبار جهانی جهت جلوگیری از تحمیل ارزش های ظالمانه و حفاظت از نمادها و ارزش های اسلامی اصیل، تاکید کردند.
  اعضای شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) در بخش پایانی بیانیه خود، سیاست های تجاوزگرانه و تحریم های ظالمانه و دخالت های آشکار استکبار جهانی علیه جمهوری اسلامی ایران را محکوم کردند و از ملت مسلمان ایران بابت مقاومت و جهاد در برابر این تهدیدات و پیروزی های و موفقیت های این ملت در عرصه های مختلف، تقدیر کردند.

  متن ترجمه فارسی این بیانیه که به زبان عربی صادر شد، به شرح زیر است:

  بسم الله الرحمن الرحيم

  (الذين يبلغون رسالات الله و يخشونه ولا يخشون أحدا الا الله و كفى بالله حسيبا).
  با یاری خداوند تبارک و تعالی و در سایه عنایت امام زمان(عج)، صد و نود و دومین نشست شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت علیهم السلام در نیمه دوم ماه شعبان و پیش از ماه مبارک رمضان سال 1444 قمری با میزبانی کریمانه جناب علامه حجت الاسلام و المسلمین سید عمار حکیم عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) و خلف صالح آیت الله شهید سید محمد باقر حکیم و حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالعزیز حکیم برگزار شد که این دو نفر از اعضای سابق این شورا بودند و نقش بزرگی را در پشتیبانی از مسیر حرکت مجمع جهانی اهل بیت(ع) ایفا کردند.
  شرکت کنندگان در این نشست، قدردانی خود از آقای محمد شیاع السودانی نخست وزیر عراق بابت استقبال از اعضای شورای عالی و از جناب سید عمار حکیم و ملت و دولت عراق بابت استقبال و مهمان نوازی مهربانه، ابراز می کنند و از خداوند متعال  برای همه مسئولان این کشور، موفقیت طلب می نمایند.
  نشست به کار خودش بعد از دو روز رایزنی و استماع گزارش دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) در خصوص تحولات جهان اسلام و وضعیت پیروان مکتب اهل بیت(ع) و دستاوردهای مجمع در طول یک سال گذشته و تبادل نظر بین اعضای شورای عالی در خصوص برنامه ریزی برای برنامه های توسعه ای و اولویت های کار پایان داد.
  آنها در سال جدید و پایان نشست خود، مواضع شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) را به ترتیب زیر بیان کردند:
  1 - اعضای شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع)، موفقیت این مجمع در برگزاری هفتمین مجمع عمومی را گرامی داشتند و از سخنان آیت الله العظمی امام خامنه ای دام ظله رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اعضای مجمع عمومی از مناطق مختلف جهان و مسئولان مجمع، استقبال کردند و از آنچه که ایشان در خصوص ضرورت نشر معارف ارزشمند اسلامی و مکتب اهل بیت(ع) براساس مقتضیات جهان معاصر فرمودند، حمایت کردند و این تذکرات را راهبرد فرهنگی و تبلیغی می دانند که باید در همه سیاست ها و برنامه های مجمع جهانی اهل بیت(ع) تطبیق یابد و تجسم واقعی برای درخواست دائم ایشان درباره جهاد تبیین باشد، جهادی که در مقابله با جنگ نرم و و جنبش بیداری که امت اسلامی با آن مواجه است، ضروری می باشد.
  2 - اعضای شورای عالی از دبیرکل مجمع بابت ارائه دیدگاه خود در خصوص سیاست های مجمع و برنامه های آن در ابتدای دوره سه ساله دوم دبیرکلی خود تقدیر کردند و بر ضرورت تدوین سند توسعه آینده گرایانه بلندمدت برای مجمع و تطبیق تمام تصمیم های اتخاذ شده براساس آفاق ترسیم شده از سوی رهبر معظم انقلاب، تاکید نمودند.
  3 - در آستانه ماه مبارک رمضان و با توجه به تقدس قرآن کریم و منزلت رفیع پیامبر اکرم(ص) و اهل بیت(ع)، اعضای شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع)، اقدامات شیطانی از جمله آتش زدن قرآن کریم و انتشار کاریکاتورهای توهین آمیز که اخیرا برخی از دولت های غربی با هدف توهین به مقدسات، مرتکب شدند را محکوم کردند و بر ضرورت جرم انگاری توهین به همه ادیان الهی و پیامبران، تاکید نمودند و خواستار آگاهی و بیداری بیشتر در جهان اسلام و نزد پیروان اهل بیت(ع) برای دفاع از مقدسات، شدند.
  4 - اعضای شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) در ابتدای چهارمین دهه از فعالیت های فرهنگی و تبلیغی این مجمع در سطح جهانی بر اهمیت مبانی عقلانی و ارزش های معنوی و کرامت و عدالت و مقاومت و بیداری و برادری در بین مسلمانان و حمایت از مظلومان و ملت های مستضعف، تاکید کردند.
  5 - اعضای شورای عالی، موفقیت های تحقق یافته در مواجهه با استکبار و صهیونیسم را ارج نهادند و از علمای جهان اسلام و نخبگان و فرهیختگان خواستند که مواضع و راهبردهای لازم را در قبال تلاش های دشمنان اسلام برای نشر اسلام هراسی و شیعه هراسی و تفرفه افکنی در میان مسلمانان و روند عادی سازی روابط با رژیم اشغالگر قدس و پروژه شوم موسوم به دیانت ابراهیمی، اتخاذ کنند، آنها بر ضرورت تلاش برای توحید صفوف اسلامی جهت تحقق امت اسلامی به دور از هر گونه نزاع قومی و مذهبی برای ایستادگی در برابر استکبار و ظلم و محرومیت و خاموش کردن آتش فتنه صهیوآمریکایی و دفاع از قضیه فلسطین به عنوان قضیه مرکزی اسلامی و آزادی کامل خاک فلسطین و احقاق حقوق ملت فلسطین و حفاظت از مقدسات در سرزمین اقصی و معراج، تاکید کردند.
  6 - اعضای شورای عالی، نگرانی عمیق خود را در خصوص وضعیت ناگوار مسلمانان و پیروان اهل بیت(ع) در برخی از دولت های جهان ابراز داشتند و بر ضرورت پایان دادن به بحران و بهبود وضعیت آنها به خصوص در هند و میانمار و پاکستان و کشمیر و افغانستان و بحرین و یمن و آذربایجان و نیجریه، تاکید کردند و از موسسات مدافع حقوق بشر و سازمان های بین المللی خواستند که برای جلوگیری از نقض حقوق شهروندان و تحقق توسعه و مبارزه با بی سوادی و فقر و تبعیض در این کشورها، تلاش کنند.
  7 - اعضای شورای عالی مجمع از تلاش های صورت گرفته برای تحقق امنیت در عراق، استقبال کردند و از خداوند متعال خواستند که دولت این کشور و ملت مسلمان و غیور و مومن عراق را در روند خشکاندن ریشه های تروریسم و هدایت این کشور به سمت مسیر پیشرفت و توسعه، یاری دهد و از هر کسی که برای موفقیت و تحقق امنیت و ثبات در عراق تلاش می کند، از جمله نیروهای مسلح و الحشد الشعبی و همه مجاهدان و مقاومان از فرزندان این ملت، قدردانی نمودند، آنها از بازگشت عراق به نقش تاریخی خود در منطقه و تلاش هایش برای نزدیک کردن دولت های منطقه از جمله جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی، استقبال کردند.
  آنها، قدردانی خود از ملت سخاوتمند عراق بابت خدماتش در دفاع از اسلام و مکتب اهل بیت(ع) و زوار عتبات مقدس به خصوص در اربعین امام حسین(ع) را ابراز داشتند و نقش مرجعیت رشید و از جمله آیت الله العظمی سیستانی را تمجید کردند و از ایشان بابت مواضع حکیمانه و نقش شان در رساندن جامعه و امت به ساحل امنیت تقدیر کردند.
  8 - شرکت کنندگان در جلسه از همه مراکز و موسسات فرهنگی و علمی و تبلیغی در جهان اسلام خواستند که به مسائل اندیشه ای که فرزندان امت از آن رنج می برند توجه کنند و در خصوص شیوه های آموزش و آگاهی بخشی، تجدید نظر نمایند و پژوهش هایی را براساس بیان اهل بیت(ع) انجام بدهند و اقدامات لازم را در راستای ارتقای آگاهی دینی در نزد مسلمانان و پیروان اهل بیت(ع) و محبان آنها، به اجرا درآوردند و در این راستا از همه ابزارها و فناوری های نوین ارتباطی و فضای مجازی، استفاده نمایند.
  9 - شرکت کنندگان در جلسه بر ضرورت توجه به عرصه های علوم و تکنولوژی و تلاش برای پایان دادن به بی سوادی و عمومی کردن آموزش و تقویت کار آکادمیک و پژوهشی و بالا بردن میزان مشارکت مسلمانان و شیعیان در روند تولید علم و فناوری به خصوص در علوم نوین پیشرفته در چارچوب نقشه راه پیش رو جهت تحقق آینده بهتر و مشارکت عادلانه و گسترده تر مسلمانان و پیروان اهل بیت(ع) در جهان معاصر و تقویت مسیر حرکت امت به سمت تحقق تمدن نوین اسلامی، تاکید کردند.
  10 - شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع)، دبیرخانه این مجمع و تمام بخش های مرتبط به کار فرهنگی و اجتماعی را برای توجه بیشتر به زنان و جوانان و کودکان، فراخواند، چون این نسل به تحقق عزت و فرهنگ و حیات ایمانی برای انسان معاصر باور دارد و آنها نیازمند تقویت توانمندی های خود برای نقش ایفا کردن در ساخت آینده هستند.
  11 - شرکت کنندگان بر ضرورت تقویت رسانه های اسلامی و توجه نخبگان شیعی به رسانه ها و شبکه های اجتماعی به دلیل تاثیر آنها بر افکار عمومی شیعی و اسلامی و جهانی و اقدام برای مقابله با نظام استکبار جهانی جهت جلوگیری از تحمیل ارزش های ظالمانه و حفاظت از نمادها و ارزش های اسلامی اصیل، تاکید کردند.
  12 - شرکت کنندگان، تاثر عمیق خود از حادثه زلزله که در ترکیه و سوریه رخ داد، را ابراز داشتند و به ملت های این دو کشور تسلیت گفتند و آمادگی همه پیروان اهل بیت(ع) برای استمرار عملیات یاری رسانی و بازسازی مناطق زلزله زده را اعلام کردند و بر ضرورت اقدام برای تشکیل کمپین جهانی جهت رفع محاصره ناعادلانه تحمیل شده بر مردم آسیب دیده سوریه، تاکید کردند. 
  13 - اعضای شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع)، سیاست های تجاوزگرانه و تحریم های ظالمانه و دخالت های آشکار استکبار جهانی علیه جمهوری اسلامی ایران را محکوم کردند و از ملت مسلمان ایران بابت مقاومت و جهاد در برابر این تهدیدات و پیروزی ها و موفقیت های این ملت در عرصه های مختلف، تقدیر کردند.

  (وقل اعملوا فسيرى الله عملكم ورسوله والمؤمنون) صدق الله العلي العظيم.
  شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع)
  شعبان سال 1444 هجری قمری

  شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) با صدور بیانیه ای به صد و نود و دومین نشست خود در پایتخت عراق پایان داد.

آمارهای موجود از شیعیان اردن         

 

1- آمار «دائرةالمعارف امام حسين(ع)» از شیعیان اردن‏ ـ سال 2000

 

جمعیت کشور: 5.498.843

درصد شیعیان نسبت به جمعیت کشور: 13 درصد

 

---------------------------------------------------------

 

2- آمار «سازمان CIA» از شیعیان اردن ـ سال 2007

  
جمعیت کشور: 
6.342.948
جمعیت مسلمانان: 
5.962.371 
جمعیت شیعیان:
 126.859
درصد شیعیان نسبت به جمعیت کشور: 
2 درصد

 

---------------------------------------------------------

 

3- آمار «مجمع جهانی اهل‏بیت(ع)» از شیعیان اردن ـ سال 2008
  
جمعیت کشور: 
8.587.000 
جمعیت مسلمانان: 7.329.863 
جمعیت شیعیان: 146.597

درصد شیعیان نسبت به جمعیت کشور: 
2 درصد

 

---------------------------------------------------------

  
4- آمار انجمن دین و زندگی اجتماعی «مؤسسه  PEW» از شیعیان اردن ـ سال 2009
  
جمعیت کشور: بیش از 6.000.000
جمعیت مسلمانان: 6.202.000
جمعیت شیعیان: 62.000
درصد شیعیان نسبت به جمعیت مسلمان کشور: کمتر از 1 درصد
  

پایگاه‌های مرتبطمجمع جهانی اهل‌بیت (ع)

مجمع جهانی اهل‎بیت(علیهم‎السلام)، به عنوان یک تشکل جهانی و غیردولتی، از طرف گروهی از نخبگان جهان اسلام تشکیل شده است. اهل‎بیت(علیهم‎السلام) به این دلیل بعنوان محور فعالیت انتخاب شده‎اند که در معارف اسلامی در کنار قرآن، محوری مقدس را که مورد پذیرش عامه مسلمین باشد، تشکیل می‎دهند.
مجمع جهانی اهل‎بیت(علیهم‎السلام) دارای اساسنامه‎ای مشتمل بر هشت فصل و سی و سه ماده است.

 • ایران - تهران - بلوارکشاورز - نبش خیابان قدس - پلاک 246
 • 88950827 (0098-21)
 • 88950882 (0098-21)

تماس با ما

موضوع
ایمیل
متن نامه
9+9=? کد امنیتی