مراسم افتتاحیه نمایشگاه دستاوردهای مؤسسات و نهادهای فعال در عرصه بین‌الملل با عنوان "انوار هدایت" برگزار شد

شنبه, 10 دی 1401

مراسم افتتاحیه نمایشگاه دستاوردهای مؤسسات و نهادهای فعال در عرصه بین الملل با عنوان "انوار هدایت" پیش از ظهر امروز در سالن همایش های دفتر تبلیغات قم برگزار شد.

مراسم افتتاحیه نمایشگاه دستاوردهای مؤسسات و نهادهای فعال در عرصه بین‌الملل با عنوان

به گزارش پایگاه رسمی اطلاع‌رسانی مجمع جهانی اهل بیت(ع)  - مراسم افتتاحیه نمایشگاه دستاوردهای مؤسسات و نهادهای فعال در عرصه بین الملل با عنوان "انوار هدایت" پیش از ظهر امروز ـ شنبه ۱۰ دی ۱۴۰۱ ـ در سالن همایش های دفتر تبلیغات قم برگزار شد.

معاون علمی و فرهنگی مجمع حهانی اهل بیت (ع) در ابتدای این مراسم اظهار داشت: از جمله فعالیت های مجمع جهانی اهل بیت(ع) این است که مؤسسات کوچک و خصوصی فعال در عرصه بین الملل تقویت شوند؛ اهتمام و حمایت از موسسات خودجوش در این حوزه، از وظایف مهم مجمع جهانی اهل بیت(ع) است.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر «مهدی فرمانیان» افزود: موسسات کوچک باید رویکرد هم‌افزایی داشته باشند و برپایی نمایشگاه «انوار هدایت» قدم اول برای این مهم است. آشنایی موسسات بزرگ و نهادهای دولتی با موسسات فعال در عرصه بین الملل و مشاهده فعالیت های آنان، زمینه همکاری و در نتیجه برون‌سپاری را ایجاد می کند.

وی ادامه داد: مجمع جهانی اهل بیت(ع) برای حضور در نمایشگاه "انوار هدایت" هفتاد موسسه فعال در عرصه بین الملل را رصد کرد و با توجه به محدودیت مکان برگزاری این نمایشگاه، فقط 30 موسسه غیردولتی توانستند غرفه دایر کنند. 

در ادامه دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) در این مراسم اظهار داشت: برگزاری چنین نمایشگاهی می تواند شناخت به هم را کماً و کیفاً توسعه دهد و تفاهم، تعامل و هم افزایی ایجاد کند که در پی آن حرکت ارتقایی را بسترسازی کرده و باعث ایجاد نظام تحولی در عرصه های پژوهشی و فرهنگی در معارف اهل بیت(ع) بین آحاد مردم و نخبگان می شود.

آیت الله «رضا رمضانی» اظهار داشت: درباره نمایشگاه "انوار هدایت" گفت: در این نمایشگاه موسسات باید نقاط قوت و ضعف یکدیگر را شناسایی کرده، نیازها را بشناسند و کارهای تکراری نکنند.

وی با بیان اینکه باید مؤسسات عرصه بین الملل با یکدیگر همکاری کنند، ادامه داد: باید در کنار هم باشیم و راهکارها و اهداف بازنگری و بازتعریف شود؛ همچنین باید از موازی کاری پرهیز کنیم و به دنبال پژوهش های تقاضامحور باشیم و معنویت مسئولیت محور را تبلیغ کرده و عقل معاد و نیازهای مختلف انسان در ساحت های مختلف را به جامعه جهانی معرفی کنیم.

استاد سطوح عالی حوزه بر شناخت اقلیم ها و مخاطبان تأکید کرد و افزود: باید با نیازهای اقلیم های مختلف در کشورهای اروپا، آمریکا، آفریقا و ... آشنا باشیم و محتوای معارف اهل بیت(ع) را در قالب های مختلف ارائه دهیم.

در ادامه دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) از غرفه های مختلف نمایشگاه "انوار هدایت" بازدید کرد و در جریان فعالیت های موسسات فعال در عرصه بین الملل قرار گرفت.

گفتنی است مقارن با سالروز تأسیس مجمع جهانی اهل بیت(ع) نمایشگاه دستاوردهای مؤسسات و نهادهای فعال در عرصه بین الملل با عنوان "انوار هدایت" از امروز تا 15 دی ماه 1401 در سالن همایش های دفتر تبلیغات قم دائر است.

لازم به ذکر است مجمع جهانی اهل بیت(ع) در دهم دی ماه 1369، با هدف تجمّع شیعه، ایجاد رابطه بین جهان تشیع، رونق بخشیدن به حوزه‏ های علمیه شیعه، حل مشكلات شیعیان با سایر فِرَق اسلامی و استفاده از امكانات حقیقی و حقوقی اهل تشیع به وجود آمد.

شكل‏ گیری این مجمع پس از حكم حضرت آیت‏ اللَّه خامنه ‏ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در چهارم دی ماه آن سال، با هدف آشنا نمودن شیعیان سراسر جهان به مبانی انقلابی و تفكر حاكم بر نظام اسلامی ایران انجام شد.

نظر دهید

شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

مجمع جهانی اهل‌بیت (ع)

مجمع جهانی اهل‎بیت(علیهم‎السلام)، به عنوان یک تشکل جهانی و غیردولتی، از طرف گروهی از نخبگان جهان اسلام تشکیل شده است. اهل‎بیت(علیهم‎السلام) به این دلیل بعنوان محور فعالیت انتخاب شده‎اند که در معارف اسلامی در کنار قرآن، محوری مقدس را که مورد پذیرش عامه مسلمین باشد، تشکیل می‎دهند.
مجمع جهانی اهل‎بیت(علیهم‎السلام) دارای اساسنامه‎ای مشتمل بر هشت فصل و سی و سه ماده است.

  • ایران - تهران - بلوارکشاورز - نبش خیابان قدس - پلاک 246
  • 88950827 (0098-21)
  • 88950882 (0098-21)

تماس با ما

موضوع
ایمیل
متن نامه
4*1=? کد امنیتی