«اسلام» قربانی دفاع از حقوق زنان شد/ تازه به دوران رسیده‌ها از واژه‌ها برای فریب استفاده می‌کنند

شنبه, 25 شهریور 1402

دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت (ع) با بیان اینکه انقلاب اسلامی مخالف آزادی نیست بلکه با بی‌بندوباری مخالف است، گفت: تازه به دوران رسیده‌ها از واژه‌ها برای فریب‌دادن استفاده می‌کنند.

 

«اسلام» قربانی دفاع از حقوق زنان شد/ تازه به دوران رسیده‌ها از واژه‌ها برای فریب استفاده می‌کنند

به گزارش پایگاه رسمی اطلاع رسانی مجمع جهانی اهلبیت (ع) - به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ آیت‌الله «رضا رمضانی» در مراسم عزاداری شب شهادت حضرت امام رضا(ع) که در مسجد جعفری صومعه‌سرا برگزار شد، با بیان اینکه یکی از بحث‌های مهمی که در قرآن و روایات مطرح شده معرفی یک زندگی مومنانه است، اظهار کرد: انبیا آمدند تا یک نوع زندگی خاص را با موقعیت خاص به جامعه انسانی و ایمانی معرفی کنند.

وی افزود: پیامبران آمدند تا درست زندگی کردن و راه و‌ مقصد را به مردم بشناسانند تا بشریت در شناخت راه متحیر نباشند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با بیان اینکه بسیاری از افراد راه زندگی را نمی‌دانند و درک نمی‌کنند و برخی زندگی را از جنبه ظاهری درک کردند، گفت: برخی زندگی را با توجه عمیقی دیده‌اند و آن را از معنای باطنی درک کرد‌ه‌اند.

آیت‌الله رمضانی با تاکید بر اینکه تعریف از زندگی بستگی به نوع نگاه ما انسان‌ها دارد، اضافه کرد: اگر یک نگاه ظاهری و مادی باشد و اگر دنیا و عالم را بر همین مبنا بدانیم، عالم غیر خدا و مبدا معنا ندارد اما وقتی نگاهت متفاوت و معتقد باشد همه چیز فرق می‌کند.

وی افزود: یک فرد ملحد، منافق، مشرک و کافر را در نظر بگیرید، خدا، عالم غیب و امامان را قبول ندارد. او مستکبر است و در برابر شریعت، احکام و دستورات الهی مقابله می‌کند و خود را به پیامبر نمی‌سپارد.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری اذعان داشت: عده‌ای خود را به پیامبر اکرم (ص) می‌سپارند و هر آنچه  پیامبر اسلام(ص) فرمود آن را سعادت انسان می‌دانند؛ خداوند انسان را می‌شناسد چون سازنده انسان است و آشنا و عالم به خواسته‌های انسان، انسان مومن در برابر دستورات الهی تسلیم می‌شود.

آیت‌الله رمضانی با بیان اینکه کسانی که ایمان آوردند و اهل ایمان هستند برای رسیدن به سعادت دنیا و آخرت از دستورات الهی پیروی می‌کنند، تاکید کرد: پیروی از خدا و رسول خدا رسیدن به حیات طیبه و پاک است

 وی خاطرنشان کرد: حیات طیبه یعنی عقیده، فکر و عمل صالح باید پاک باشد، این زندگی، زندگی پاک و حیات، حیات طیب است؛ این نوع زندگی را زندگی مومنانه می‌گویند و هر کس جای خود را به درستی می‌شناسد. یک رهبر، روحانی، طلبه، فرماندار، وزیر، وکیل، کشاورز و... هر کس جایگاه اجتماعی خود را به درستی می‌شناسد و بدرستی رفتار می‌کند.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به بعد شخصیتی افراد، گفت: از دیدگاه قرآن عناصر تشکیل دهنده شخصیت انسان افزایش باورها و ایمان است، در بعد اخلاق آنچه جایگاه انسان را بالا می‌برد ایمان و باورهای اوست.

آیت‌الله رمضانی با اشاره به آیات قرآن در بالا بردن جایگاه انسان، تصریح کرد: انسان باید برای امر به معروف و نهی از منکر و انجام عمل صالح نیز موقعیت‌شناس باشد و عمل صالح را در زمان و مکان درست انجام دهد در غیر اینصورت آن عمل هرچقدر هم صالح باشد ارزشمند نیست، چون نحوه هدایت کردن افراد بسیار حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه دین زندگی را به معنی درست کلمه معنا می‌کند، اظهار کرد: دین یاد می‌دهد در خانه و بیرون و در مواجه با افراد جامعه با مرد و زن چگونه باشید.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) با اشاره به سخنان پیامبر اسلام (ص) که خطاب به یارانشان پرسیدند «آن زمانی که جامعه شما فاسد شود چه می‌کنید»، یادآور شد: پیامبر اکرم (ص) می‌دانستند روزی جامعه به یک مرحله‌ای می‌رسد که امر به منکر می‌کنند و نهی از معروف؛ و چیزی که معروف است را مسخره می‌کنند.

آیت‌الله رمضانی با بیان اینکه گاهی جامعه به واسطه انحراف به جایی می‌رسد که خوب را بد و بد را خوب می‌داند که این خیلی خطرناک است، گفت: در آن زمان نماز، روزه، حج، امر به معروف و نهی از منکر می‌شود بد، بی‌دینی، ولنگاری، برهنگی می‌شود خوب و جامعه منحرف خواهد شد، همین نگاه لیبرالیسم که در غرب وجود دارد که نگاه آزادی مطلق و جامعه ولنگار است.

وی تاکید کرد: دین برای زندگی آمده تا آن را تعریف و مسیر آن را مشخص کند تا چگونه زندگی کنیم، دین برای چگونه زیستن و تنفس، چگونه فکر و اندیشه کردن و درست ارتباط برقرار کردن آمده است و اگر فهم درست از زندگی نداشته باشیم زندگی انسان از حیوان هم بدتر می‌شود.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) اذعان کرد: انسانی که نسبت به منکر موضع نگیرد و جامعه مقابله به منکرات نداشته باشد، جامعه و آن انسان مرده است.

آیت‌الله رمضانی اضافه کرد: برخی زندگی را خوشگذرانی، خود دیدن، سرور، شادمانی و لذت بردن مادی می‌دانند اما قرآن در معرفی درست زندگی به بشریت، درست فهمیدن، شناخت درست راه و مسیر، کمک به دیگران و اخلاق خود را ساختن می‌داند.

وی با تاکید بر اینکه دنیا ابزار زندگی است، ابزاری که همه ما باید از آن استفاده و از آن گذر کنیم، افزود: اینجاست که دنیا برای  مومن مزرعه خیر و برای  کافر مزرعه شر است.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) با بیان اینکه مرگ در مرام انسانی بی معنا است و باید ابدیت خود را خودش با اخلاقیات، ادب، با عقیده و با عمل صالح بسازد، اظهار کرد: نسبت به دنیا به گونه‌ای باش که همیشه آماده هستی و برای رفتن هم آماده باش گویا که فردا و لحظه بعد می‌خواهید از دنیا بروید، انسان باید سازنده ظواهر و جوارح واقعیت باشد، زندگی و ابدیت را باید خود ما بسازیم و در قیامت میهمان عمل و عقیده خود هستیم، آنچه ساختیم آنجا درو می‌کنیم.

آیت‌الله رمضانی با بیان اینکه وقتی قرآن به بحث زن می‌پردازد به اسم مرد از زن دفاع می‌کند، گفت: اسلام قربانی دفاع از حقوق زنان شد، در زمان پیغمبر اکرم (ص) بدترین بی‌مهری را به زنان و دختران داشتند اسلام زنان را از بردگی و بندگی نجات داد و آمد که بشر را از بردگی و بندگی نجات دهد.

وی افزود: زندگی در ارتباط با زن به معنی برهنگی و بی بندوباری و ولنگاری نیست. زندگی به معنی عفت، پاکی و پاکدامنی است، اسلام از حقوق زنان دفاع می‌کند، در قرآن کریم جامع‌ترین دفاع از حقوق زنان آمده است و هیچ تفاوتی در بحث انسانیت و عبودیت نیست، بحث انسانیت جنسیت نمی‌شناسند، انسانیت مساوی با مرد بودن نیست و همه اقشار را در بر می‌گیرد.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) تاکید کرد: خطاب‌هایی که در قرآن آمده بر پایه ایمان است و ایمان فرقی بین زن و مرد ندارد، ایمان یک حقیقت مجرد است که هم زن و هم مرد می‌توانند از آن برخوردار باشند.

آیت‌الله رمضانی تاکید کرد: آنچه برخی به دنبالش هستند و از غرب مطرح شده ذیل بحث فمنیسم است، جایی که صحبت از دفاع از حقوق زنان است اما بیشترین جنایت را در برابر زنان انجام داده است.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه حضرت فاطمه(س) یک انسان عفیف، پاکدامن، شجاع، عابد و دارای مقامات است، گفت: پیامبر با وجود داشتن دختران دیگر به احترام جایگاه و مقام آن حضرت بلند می‌شد و ایشان را بسیار احترام می‌کرد اینها بواسطه عفت و پاکدامنی بوده است.

آیت‌الله رمضانی با بیان اینکه ایران اسلامی به برکت انقلاب آمده است تا جایگاه زن را در جای خود قرار دهد و یک تعریف درست از زندگی را ارائه کند، افزود: انقلاب اسلامی برای این بود تا از قید و بندها خود را آزاد و رها کنیم، ما با آزادی به معنی بی‌بندباری و برهنگی مخالف هستیم اما با آزادی مخالف نیستیم.

وی تاکید کرد: این تازه به دوران رسیده‌ها این واژه‌ها را برای فریب دادن بکار می‌برند، ما خیلی قربانی داده‌ایم ایران اسلامی حدود دویست و بیست هزار شهید در راه حق فدا کرده است و ۱۷ هزار شهید ترور از اقشار مختلف تقدیم کردیم تا به آزادی برسیم تا به زندگی به معنای واقعی برسیم، تا زن در جایگاه خود به معنای یک انسان والا و عفیف قرار بگیرد، ما دنبال این‌ها بودیم.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری افزود: حالا بیایند از این تعابیر زن، زندگی و آزادی استفاده کنند؛ کدام زن، در چه معنایی؟، کدام آزادی در چه معنایی؟، کدام زندگی؟ به معنی بی‌بندوباری آیا دین این اجازه را می‌دهد؟

وی افزود: در سوئد توهین به مقدسات جرم نیست؛ مگر می‌شود به قرآن و به انسان‌های مقدس توهین کرد؟، اینها جرم است و دشمنان بدنبال عادی سازی هستند تا هیچ امر مقدسی نماند.

آیت الله رمضانی تصریح کرد: ما معتقدیم امام حسین(ع) به شهادت رسید تا مردم امر‌ مقدس را مقدس بدانند و یزید شریعت و‌ مقدس و انسان را برای هر نوع ظلم و ستمی ابزار قرار داد، امام(ع) جان و سر داد و فرزندان خود را به عنوان اسیر داد تا امر مقدس، مقدس بماند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت (ع) با تاکید بر اینکه زندگی مومنانه لوازم و ادبیات خاص خود را دارد و آن‌ها در مدارس نسبت به بچه ها به دنبال آموزش‌های کذایی هستند تا برهنگی را ترویج دهند، خاطرنشان کرد: دشمن می‌خواهد چادر را از سر زنان ما بردارند؛ البته ما همواره زنان ایرانی را به غیرت می‌شناختیم و امروزه یک عده فریب خورده هستند.

وی در ادامه با بیان اینکه ما مخالف هر نوع فساد در جامعه هستیم زیرا خون‌های پاکی در راه انقلاب اسلامی ریخته شده است، افزود: همه مسئولان باید تلاش کنند تا بیکاری و مشکلات حل شود؛ مسئولین باید متخصص، کاربلد و مدیریت جهادی داشته باشند و‌ خود را وقف مردم کرده و خادم مردم باشند.

وی تاکید کرد: جوانان غربی به یک بی هویتی رسیدند اما امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی به ما هویت داد.

---------------------------

پایان پیام/ 344

نظر دهید

شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

مجمع جهانی اهل‌بیت (ع)

مجمع جهانی اهل‎بیت(علیهم‎السلام)، به عنوان یک تشکل جهانی و غیردولتی، از طرف گروهی از نخبگان جهان اسلام تشکیل شده است. اهل‎بیت(علیهم‎السلام) به این دلیل بعنوان محور فعالیت انتخاب شده‎اند که در معارف اسلامی در کنار قرآن، محوری مقدس را که مورد پذیرش عامه مسلمین باشد، تشکیل می‎دهند.
مجمع جهانی اهل‎بیت(علیهم‎السلام) دارای اساسنامه‎ای مشتمل بر هشت فصل و سی و سه ماده است.

  • ایران - تهران - بلوارکشاورز - نبش خیابان قدس - پلاک 246
  • 88950827 (0098-21)
  • 88950882 (0098-21)

تماس با ما

موضوع
ایمیل
متن نامه
4*9=? کد امنیتی