اخبار مجمع

 • حضور دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) در سفارت ایران در کنیا + عکس

  حضور دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) در سفارت ایران در کنیا + عکس

  به گزارش پایگاه رسمی اطلاع‌رسانی مجمع جهانی اهل بیت(ع) - آیت‌الله رضا رمضانی دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) در سفر به کشور کنیا مورد استقبال دکتر جعفر برمکی سفیر جمهوری اسلامی ایران در نایروبی و تعدادی از شخصیت‌های فرهنگی و دینی این کشور قرار گرفت.

  دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) همچنین با حضور در سفارت ایران در نایروبی بر ضرورت افزایش تعاملات علمی و فرهنگی بین ایران و کنیا تاکید کرد.

  دکتر برمکی نیز با اشاره به تحصیل تعدادی از جوانان کنیایی در دانشگاه جامعه‌ المصطفی(ص) در قم اظهار داشت: دانشگاه اهل‌بیت(ع) نیز می‌تواند سهم بیشتری را به دانشجویان آفریقایی اختصاص دهد و از فرصت‌های موجود در کنیا برای معرفی خود بهره ببرد.

  شایان ذکر است آیت‌الله رمضانی در ادامه برنامه‌های خود در سفر به کنیا، علاوه بر دیدار با شخصیت‌های فرهنگی و دینی، از برخی مراکز دینی این کشور بازدید و در همایش همایش «جوانان مسلمان: ایمان، علم، تکنولوژی؛ و آینده آفریقا» شرکت کرد.

  dbe7db0c-ff98-4baf-8533-8963ec4d2f93.jpg

  دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) همچنین با حضور در سفارت ایران در نایروبی بر ضرورت افزایش تعاملات علمی و فرهنگی بین ایران و کنیا تاکید کرد.

 • عکس خبری/ استقبال از غرفه انتشارات مجمع جهانی اهل بیت(ع) در نمایشگاه کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی

  عکس خبری/ استقبال از غرفه انتشارات مجمع جهانی اهل بیت(ع) در نمایشگاه کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی

  به گزارش پایگاه رسمی اطلاع‌رسانی مجمع جهانی اهل بیت(ع) ـ انتشارات مجمع جهانی اهل بیت(ع) با حضور در نمایشگاه در سی و هفتمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی به عرضه کتاب های این مجمع در عرصه های مختلف اسلامی پرداخت.

   
 • نشست طلاب، مبلغان و فضلای کشور کنیا برگزار شد

  نشست طلاب، مبلغان و فضلای کشور کنیا برگزار شد

  به گزارش پایگاه رسمی اطلاع‌رسانی مجمع جهانی اهل بیت(ع) ـ نشست طلاب، مبلغان و فضلای کنیا در نایروبی پایتخت این کشور برگزار شد.

  در این نشست ده‌ها تن از دانش‌آموختگان حوزه‌های علمیه و مبلغان فعال در شهرها و مناطق مختلف کنیا حضور داشتند.

  در ابتدای این نشست هر کدام از حاضران توضیح کوتاهی درباره فعالیت‌های خود ارائه دادند.

  در ادامه حجت‌الاسلام شیخ علی ساموجا امام مرکز اسلامی جعفری در نایروبی ابراز داشت: مبلغ دینی باید دائما دانش و مهارت‌های تبلیغی خود را تقویت کند تا وظایف خود را به خوبی انجام دهند و تآثیرگذاری خود را بالا ببرند.

  وی با اشاره به رشد ایمان و اسلام و مکتب اهل‌بیت علیهم‌السلام در قاره آفریقا گفت: این موضوع وظیفه ما را سنگین‌تر می‌کند، اما این آمادگی وجود دارد که فعالیت‌های فرهنگی و دینی با قوت و گستره بیشتری دنبال شود.

  15e3db0c-ff98-4baf-8533-8963ec4d2f93.jpg

  آیت‌الله رضا رمضانی دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت علیهم‌السلام هم که به عنوان مهمان ویژه در این نشست حضور داشت، با اشاره به اینکه زمینه پذیرش اسلام در آفریقا بالاست گفت: در زمان پیامبر(ص) برخی در برابر معجزات هم بهانه می آوردند، اما بلال حبشی بدون معجزه و بعد از آشنایی با کلمات و معارفی که پیامبر بیان می‌کرد، به پیامبر ایمان آورد و این روحیه برای مردم آفریقا افتخار آفرین است.

  وی ادامه داد: هنوز هم این فرصت طلایی برای جوانان و زنان و مردان آفریقا وجود دارد که با اسلام و معارف دینی آشنا شوند و این روحیه را باید قدر دانست.

  دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت علیهم‌السلام خاطر نشان کرد: البته باید مراقب نفوذ دشمنان به افکار جوانان از طریق بسترهای مختلف باشیم.

  وی دین خدا را بزرگترین امانت الهی دانست که خدا این امانت را به علما و مبلغین سپرده است و گفت: عالمان دینی باید در صدد احیای نام خدا در قلوب مردم باشند.

  آیت‌الله رمضانی تصریح کرد: باید خودمان را به روز کنیم. و به تناسب پرسشهای جامعه امروز، به ویژه جوانان، روزانه مطالعه داشته باشیم.

  وی ادامه داد: ما غنی‌ترین محتوا را برای ارائه به جامعه بشری داریم که باید جلسات اردویی و ارتباطات چهره به چهره با جوانان جزو برنامه‌های مبلغان قرار بگیرد.

  با حضور ده‌ها تن از دانش‌آموختگان حوزه‌های علمیه و مبلغان فعال در شهرها و مناطق مختلف کنیا، نشست طلاب، مبلغان و فضلای این کشور برگزار شد.

 • آیت الله رمضانی: رؤسای کشورهای اسلامی باید بر مبنای عدل و عقلانیت رفتار کنند

  آیت الله رمضانی: رؤسای کشورهای اسلامی باید بر مبنای عدل و عقلانیت رفتار کنند

  به گزارش پایگاه رسمی اطلاع‌رسانی مجمع جهانی اهل بیت(ع) ـ آیت الله«رضا رمضانی» دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) در وبینار سی و هفتمین کنفرانس بین المللی وحدت اظهار داشت: یکی از بحث های مهمی که در اسلام مطرح است و علمای اسلامی و اندیشمندان باید به آن توجه داشته باشند، مفهوم صلح و جنگ است.

  وی افزود: انبیای الهی آمده‌اند تا انسان ها را هدایت کنند و راه و مسیر درست را نشان دهند، چرا که راه شناسی و مقصد شناسی مهمترین رسالاتی است که بر عهده پیامبران الهی گذاشته شده است.

  دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) تصریح کرد: روسای کشورهای اسلامی باید بر مبنای عدل و عقلانیت رفتار کنند تا مردمان این کشورها بتواند به کمال فردی و اجتماعی برسند و مانعی بر سر راه آنان وجود نداشته باشد.

   وی با بیان اینکه اسلام به دنبال این نیست که جنگ را در میان بشر ترویج کند، تصریح کرد: برخی افراطیون با نگاه تکفیری آمدند و خشونت را در میان مردم رواج دادند و کارهای غیر انسانی را انجام دادند و باعث شدند تا هراسی در دل‌های مردم جهان ایجاد شود.

  دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) اذعان کرد: در اسلام آنچه که مهم است، ارزش ها و محور انسان شناسی درست  در ساحت‌های مختلف است.

  37e3db0c-ff98-4baf-8533-8963ec4d2f93.jpg

  وی در ادامه با اشاره به مبحث صلح پایدار خاطر نشان کرد: صلحی که در قرآن کریم مطرح است، صلح بر محور عدالت است یعنی بر همه چیز مقدم بوده و سایه افکنده است.

  وی با بیان اینکه یکسری خودکامگان و زورگویان در زمان پیامبر(ص) همواره در حال مخالفت بودند و اجازه نمی‌دادند که پیامبر به رسالت خود عمل کند، گفت: این‌ها نسبت هایی را به پیامبر (ص) می‌دادند و مانع رشد اجتماعی، رشد فرهنگی، رشد سیاسی و.... می‌شدند. اما پیامبر (ص) با همه این‌ها مقابله کردند. بنابراین ایشان را مانع رسیدن به اهداف خود می‌دانستند و تمام تلاش خود را برای مقابله با پیامبر(ص) به کار بردند.

  آیت الله رمضانی در همین خصوص ادامه داد: ما امروز در جاهلیت مدرن شکل های مختلفی از این استعمار را مشاهده می‌کنیم. 

  وی با بیان اینکه اسلام جنگ را برای مقابله با اهل زر، زور و تزویر قرار داده است، گفت: اسلام جنگ را برای آن دسته از کسانی قرار داده است که ضد عدالت و ضد حقوق بشر هستند.

  دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) ادامه داد: در همین راستا برخی از افراد ناآگاه، خشونت را به دین اسلام نسبت دادند اما  اینطور نیست همه ما می‌دانیم که اسلام دین رحمت و مقاومت است و با نظام سلطه، خودکامگان و زیاده خواهان به مقابله می‌پردازد.

  وی در پایان گفت:  اسلام به دنبال صلح عادلانه است و این مسئله منافاتی با مقاومت در برابر خودکامگان ندارد.

  دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) اظهار داشت: رؤسای کشورهای اسلامی باید بر مبنای عدل و عقلانیت رفتار کنند تا مردمان این کشورها بتواند به کمال فردی و اجتماعی برسند و مانعی بر سر راه آنان وجود نداشته باشد.

 • آیت الله رمضانی: رؤسای کشورهای اسلامی باید بر مبنای عدل و عقلانیت رفتار کنند

  آیت الله رمضانی: رؤسای کشورهای اسلامی باید بر مبنای عدل و عقلانیت رفتار کنند

  به گزارش پایگاه رسمی اطلاع‌رسانی مجمع جهانی اهل بیت(ع) ـ با حضور ده‌ها تن از دانش‌آموختگان حوزه‌های علمیه و مبلغان فعال در شهرها و مناطق مختلف کنیا، نشست طلاب، مبلغان و فضلای این کشور در شهر نایروبی برگزار شد.

   
 • گزارش تصویری | همایش جوانان مسلمان در کنیا - ۲

  گزارش تصویری | همایش جوانان مسلمان در کنیا - ۲

  به گزارش پایگاه رسمی اطلاع‌رسانی مجمع جهانی اهل بیت(ع) ـ همایش "جوانان مسلمان: ایمان، علم، تکنولوژی؛ و آینده آفریقا" در مرکز اسلامی جعفری در شهر نایروبی پایتخت کشور کنیا برگزار شد. جوانان مسلمان و پیرو مکتب اهل‌بیت علیهم‌السلام از کشورهای مختلف همچون تاتزانیا، اتیوپی، کنیا، اوگاندا، مالاوی، کنگو کینشاسا و بروندی در این همایش، حضور داشتند. مهمان ویژه همایش، آیت‌الله «رضا رمضانی» دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) بود.

   

آمارهای موجود از شیعیان اردن         

 

1- آمار «دائرةالمعارف امام حسين(ع)» از شیعیان اردن‏ ـ سال 2000

 

جمعیت کشور: 5.498.843

درصد شیعیان نسبت به جمعیت کشور: 13 درصد

 

---------------------------------------------------------

 

2- آمار «سازمان CIA» از شیعیان اردن ـ سال 2007

  
جمعیت کشور: 
6.342.948
جمعیت مسلمانان: 
5.962.371 
جمعیت شیعیان:
 126.859
درصد شیعیان نسبت به جمعیت کشور: 
2 درصد

 

---------------------------------------------------------

 

3- آمار «مجمع جهانی اهل‏بیت(ع)» از شیعیان اردن ـ سال 2008
  
جمعیت کشور: 
8.587.000 
جمعیت مسلمانان: 7.329.863 
جمعیت شیعیان: 146.597

درصد شیعیان نسبت به جمعیت کشور: 
2 درصد

 

---------------------------------------------------------

  
4- آمار انجمن دین و زندگی اجتماعی «مؤسسه  PEW» از شیعیان اردن ـ سال 2009
  
جمعیت کشور: بیش از 6.000.000
جمعیت مسلمانان: 6.202.000
جمعیت شیعیان: 62.000
درصد شیعیان نسبت به جمعیت مسلمان کشور: کمتر از 1 درصد
  

پایگاه‌های مرتبطمجمع جهانی اهل‌بیت (ع)

مجمع جهانی اهل‎بیت(علیهم‎السلام)، به عنوان یک تشکل جهانی و غیردولتی، از طرف گروهی از نخبگان جهان اسلام تشکیل شده است. اهل‎بیت(علیهم‎السلام) به این دلیل بعنوان محور فعالیت انتخاب شده‎اند که در معارف اسلامی در کنار قرآن، محوری مقدس را که مورد پذیرش عامه مسلمین باشد، تشکیل می‎دهند.
مجمع جهانی اهل‎بیت(علیهم‎السلام) دارای اساسنامه‎ای مشتمل بر هشت فصل و سی و سه ماده است.

 • ایران - تهران - بلوارکشاورز - نبش خیابان قدس - پلاک 246
 • 88950827 (0098-21)
 • 88950882 (0098-21)

تماس با ما

موضوع
ایمیل
متن نامه
8-6=? کد امنیتی