پس از بازدید مؤسسه "ایمان" در شهر روستاوی؛ آیت الله رمضانی: آموزش معارف اهل بیت(ع) بر اساس نیازهای جامعه گرجستان صورت گیرد

شنبه, 01 بهمن 1401

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) اظهار داشت: باید بدانیم جامعه گرجستان به لحاظ موضوعی چه نیازهایی دارد تا آموزش ما بر اساس آن صورت گیرد.

آیت الله رمضانی: آموزش معارف اهل بیت(ع) بر اساس نیازهای جامعه گرجستان صورت گیرد

به گزارش پایگاه رسمی اطلاع‌رسانی مجمع جهانی اهل بیت(ع) ـ آیت الله «رضا رمضانی» دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) در شهر روستاوی گرجستان، در جریان فعالیت های مؤسسه "ایمان" قرار گرفت.

در این دیدار مسؤولین موسسه گزارشی از فعالیت ها و اقدامات فرهنگی و تبلیغی ارائه دادند و دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) ضمن تشکر و قدردانی از زحمات و اهتمام مسؤولین مؤسسه به چند نکته مهم اشاره کرد.

وی با اشاره به ضرورت دقت در شیوه و محتوای آموزش اظهار داشت: جامعه گرجستان بعد از 70 سال حاکمیت رژیم کمونیستی همچنان جامعه بکری است و رنگ آمیزی فرهنگی آن باید به شکل دقیق و حساب شده باشد. هرآنچه امروز کاشته شود، در آینده هم همان را نسل آینده درو خواهد کرد. به عبارت دیگر باید توجه داشته باشید که چه معارفی را به پیروان اسلام و ائمه اطهار(ع) آموزش می دهید و خروجی آن چه خواهد بود.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) ادامه داد: آموزش باید جامع، دقیق و عمیق باشد؛ متأسفانه اسلام هنوز سطحی معرفی می شود و نه عمیق؛ از سوی دیگر برخی تلاش می کنند تا اسلام را وارونه معرفی کنند به گونه ای که از اسلام فقط اسم و از قرآن فقط خط آن بماند!

وی ادامه داد: آموزش باید بر حسب روانشناسی و اقلیم شناسی باشد؛ باید به تدریجی بودن احکام اسلام برای نومسلمانان توجه داشته باشیم. بنده با تفسیرهای ترتیبی موافق نیستم؛ ما باید تفسیر های موضوعی داشته باشیم. باید بدانیم جامعه گرجستان به لحاظ موضوعی چه نیازهایی دارد تا آموزش ما بر اساس آن صورت گیرد.

شایان ذکر است که آیت الله رمضانی و هیئت همراه بعد از شهر روستاوی در شهر گاردابانی حضور یافتند و از مؤسسه "الحکیم" بازدید کردند.

 

 

منبع: خبرگزاری اهل‌بیت(ع) - ابنا

نظر دهید

شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

مجمع جهانی اهل‌بیت (ع)

مجمع جهانی اهل‎بیت(علیهم‎السلام)، به عنوان یک تشکل جهانی و غیردولتی، از طرف گروهی از نخبگان جهان اسلام تشکیل شده است. اهل‎بیت(علیهم‎السلام) به این دلیل بعنوان محور فعالیت انتخاب شده‎اند که در معارف اسلامی در کنار قرآن، محوری مقدس را که مورد پذیرش عامه مسلمین باشد، تشکیل می‎دهند.
مجمع جهانی اهل‎بیت(علیهم‎السلام) دارای اساسنامه‎ای مشتمل بر هشت فصل و سی و سه ماده است.

  • ایران - تهران - بلوارکشاورز - نبش خیابان قدس - پلاک 246
  • 88950827 (0098-21)
  • 88950882 (0098-21)

تماس با ما

موضوع
ایمیل
متن نامه
4*1=? کد امنیتی