آیت الله رمضانی: پیامبر اکرم (ص) تجلی اعظم رحمت الهی است

پنج شنبه, 23 شهریور 1402

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت (ع) با اشاره به اینکه پیامبر اکرم (ص) تجلی اعظم رحمت الهی است، گفت: رحلت پیامبر اکرم (ص) مصیبت اعظم برای همه مسلمانان است.

آیت الله رمضانی: پیامبر اکرم (ص) تجلی اعظم رحمت الهی است

به گزارش پایگاه رسمی اطلاع‌رسانی مجمع جهانی اهل بیت(ع) ـ آیت‌الله «رضا رمضانی» شامگاه دیشب، ۲۲ شهریور ۱۴۰۲ در مراسم شب رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع)‌ که در مسجد آفخرای رشت برگزار شد، اظهار کرد: مصیبتی به مانند مصیبت رحلت پیامبر اکرم (ص) در عالم وجود ندارد.

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت (ع) با اشاره به اینکه پیامبر اکرم (ص) تجلی اعظم رحمت الهی است، تصریح کرد: رحلت پیامبر اکرم (ص) مصیبت اعظم برای همه مسلمانان است.

وی با بیان اینکه پیامبر اکرم (ص) از طرف خداوند متعال اعزام شدند تا انسان را معتدل و خوب در همه مسائل تربیت کند، افزود: وقتی پیامبر اکرم(ص) به مرحله کمال می‌رسد، امر دین به حضرت واگذار می‌شود که همان انتشار رحمت است.

آیت‌الله رمضانی خاطرنشان کرد: هر کاری را که انسان مومن انجام می‌دهد باید بر اساس ملاک و معیار مناسبی باشد.

وی با تاکید بر اینکه انسان خوب و بد را باید در میدان‌های مختلف شناخت، گفت: غضب و بغض اگر در راه خدا و دین باشد خوب است اما اگر برای امور دنیوی باشد پسندیده نیست.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه انسان باید خود را در زمینه‌های مختلف خوب تربیت کند، ابراز کرد: ما قضاوت‌های زیاد و نادرستی در زندگی انجام می‌دهیم که ضرر آن متوجه خود انسان می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: مردم از انسان‌های مومن در آسایش و آرامش هستند و سفارش شده با کسانی ارتباط داشته باشید که با دیدن آن‌ها به یاد خداوند بیافتید.

آیت‌الله رمضانی با تاکید بر اینکه ما باید سیره علمی، عملی و رفتاری پیامبر اکرم(ص) را بشناسیم، اضافه کرد: حضرت محمد(ص)، فرستاده خدا برای نشان دادن راه و مقصد به بشریت است.

وی با اشاره به اینکه همه مردم باید از آنچه که پیامبر نهی می‌کند دوری کنند، اظهار کرد: پیامبر اکرم(ص) را باید از همه جنبه‌های فردی، اجتماعی، عبادی، سیاسی و نوع برخوردی که با مسلمانان و دشمنان داشته، بشناسیم.

دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت(ع) افزود: برخورد پیامبر اکرم(ص) با مردم بر پایه محبت، معرفت و رحمت بوده است.

وی پیامبر اسلام(ص) را معلم کتاب و حکمت و مربی بشریت معرفی کرد و گفت: پیامبر اکرم(ص) با شیوه‌های تربیتی خود که همان شیوه اخلاقی بود، طرفین نزاع های موجود میان اعراب شبه جزیره را به گونه‌ای تربیت کرد که سرانجام برخورد برادرانه با یکدیگر داشتند.

آیت‌الله رمضانی با بیان اینکه در بین پیامبران الهی بیشترین سختی را حضرت محمد (ص) تحمل کردند، تاکید کرد: پیامبر به عنوان یک مربی، قدرت تحمل زیادی داشت و خدا نیز به ایشان شرح صدر عنایت کردند.

وی در پایان با اشاره به اینکه پیامبر اسلام(ص) توجه ویژه‌ای به خود نماز، وقت نماز و ذکر نماز داشتند، تصریح کرد: انسان باید نسبت به نعمات الهی که قابل شمارش نیستند، شکرگذار باشد.

نظر دهید

شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

مجمع جهانی اهل‌بیت (ع)

مجمع جهانی اهل‎بیت(علیهم‎السلام)، به عنوان یک تشکل جهانی و غیردولتی، از طرف گروهی از نخبگان جهان اسلام تشکیل شده است. اهل‎بیت(علیهم‎السلام) به این دلیل بعنوان محور فعالیت انتخاب شده‎اند که در معارف اسلامی در کنار قرآن، محوری مقدس را که مورد پذیرش عامه مسلمین باشد، تشکیل می‎دهند.
مجمع جهانی اهل‎بیت(علیهم‎السلام) دارای اساسنامه‎ای مشتمل بر هشت فصل و سی و سه ماده است.

  • ایران - تهران - بلوارکشاورز - نبش خیابان قدس - پلاک 246
  • 88950827 (0098-21)
  • 88950882 (0098-21)

تماس با ما

موضوع
ایمیل
متن نامه
5+1=? کد امنیتی