در دومین روز نشست شورای عالی مجمع انجام گرفت؛ از تبیین اوضاع شیعه در جهان تا تشریح روند تحولی در مجمع جهانی اهل‌بیت(ع)

دوشنبه, 22 اسفند 1401

شرکت کنندگان در نشست شورای عالی مجمع جهانی اهل‌بیت علیهم‌السلام به سرمایه های بزرگ شیعی برای معرفی حکیمانه مکتب اهل بیت علیهم السلام به دنیای معاصر تاکید کردند.

از تبیین اوضاع شیعه در جهان تا تشریح روند تحولی در مجمع جهانی اهل‌بیت(ع)

به گزارش پایگاه رسمی اطلاع‌رسانی مجمع جهانی اهل بیت(ع) ـ در دومین و آخرین روز از نشست شورای عالی مجمع جهانی اهل‌بیت علیهم‌السلام، جمع دیگری از اعضای شورا به بیان دیدگاه‌های خود درباره وضعیت پیروان اهل بیت در نقاط مختلف دنیا و نیز توصیه ها و پیشنهادات خود برای ارتقاء سخت‌افزاری و نرم‌افزاری در تمشیت امور شیعیان پرداختند.

 حضرات آیات هادوی تهرانی، محسن قمى، درى نجف آبادی و محمدی عراقی، حجت الاسلام و المسلمین سید ابوالحسن نواب و آقای شیخ نادر جعفر از سخنرانان نشست امروز بودند که گزارش جامعی از وضعیت شناسی شیعیان همراه با سیر تحولات و تطورات، بایسته های رشد و توسعه فعالیت‌ها در مجمع جهانی اهل بیت(ع) و ضرورت‌های حضور موثر در عرصه های فرهنگی، رسانه‌ و اجتماعی از نکات بیان شده سخنرانان بود.

 در دومین روز از صد و نود و دومین جلسه شورای عالی موسع مجمع جهانی اهل بیت(ع) همچنین جمعی از معاونان و مدیران ارشد مجمع گزارشی از فعالیت‌های خود ارائه دادند و روند تحولی در امور مجمع نیز با پخش گزارشی ویدیوی تشریح شد.

دکتر راشد معاون بین الملل و دبير هفتمين اجلاس مجمع، حجت الاسلام و المسلمین دکتر فرمانیان معاون علمی و فرهنگی، حجت الاسلام و المسلمین قاضوی معاون توسعه و منابع انسانی، حجت الاسلام دکتر جازارى رئیس دانشگاه اهل‌بیت(ع)، آقای کاظمی مدیر شبکه ماهواره‌ای ثقلین، آقاى شريعتمدار دستيار دبيركل و مسئول هیئت انديشه ورز و آقاى حسن صدرایی عارف سرپرست خبرگزاری بین‌المللی ابنا گزارشی از اقدامات انجام شده و برنامه های پیش رو ارائه دادند.

 در پایان آیت الله رمضانی دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) و آیت الله اختری رئیس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) از همه مساهمان در برگزاری این نشست تشکر و قدردانی کردند.

 

 

منبع: خبرگزاری اهل‌بیت(ع) - ابنا

 

نظر دهید

شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

مجمع جهانی اهل‌بیت (ع)

مجمع جهانی اهل‎بیت(علیهم‎السلام)، به عنوان یک تشکل جهانی و غیردولتی، از طرف گروهی از نخبگان جهان اسلام تشکیل شده است. اهل‎بیت(علیهم‎السلام) به این دلیل بعنوان محور فعالیت انتخاب شده‎اند که در معارف اسلامی در کنار قرآن، محوری مقدس را که مورد پذیرش عامه مسلمین باشد، تشکیل می‎دهند.
مجمع جهانی اهل‎بیت(علیهم‎السلام) دارای اساسنامه‎ای مشتمل بر هشت فصل و سی و سه ماده است.

  • ایران - تهران - بلوارکشاورز - نبش خیابان قدس - پلاک 246
  • 88950827 (0098-21)
  • 88950882 (0098-21)

تماس با ما

موضوع
ایمیل
متن نامه
9*4=? کد امنیتی