اسکندری: حوزه‌های قم و نجف نشست‌ها و تعاملات علمی را بیشتر کنند

دبیر کنگره علمی امنا الرسل اظهار داشت: باید حوزه های قم و نجف نشست های علمی و تعاملات علمی را بیشتر کنند تا به دستاوردهای بیشتری برسیم.

 
اسکندری: حوزه‌های قم و نجف نشست‌ها و تعاملات علمی را بیشتر کنند

دبیر کنگره علمی امنا الرسل امروز پنج شنبه سوم آذر 1400 در کنگره بین‌المللی امناءالرسل که در مدرسه امام کاظم (ع) در حال برگزاری است، گفت: امروزه ظلمی که به بشریت می شود در طول تاریخ سابقه ندارد.

حجت الاسلام و المسلمین «رضا اسکندری» افزود: امروزه به متفکرینی نیاز داریم که در برابر ظلم و استکبار بایستند و ظلم را در درون خفه کنند.

وی بر ضرورت تقدیر و تکریم از باید بزرگان و علما گفت: ضرورت دارد منش علما و بزرگان را در جامعه احیا کنیم. آیت الله بروجردی در بعد تقریب بین مذاهب اسلامی زمینه بزرگی فراهم کرد و سایر بزرگان مثل علامه شرف الدین شهید صدر راه ایشان را ادامه داداند.

دبیر کنگره علمی امنا الرسل اظهار داشت: این کنگره برای معرفی علما و بزرگان تشیع است و باید با معرفی بزرگان خود جهان را به سمت جهان آباد و سعادتمند هدایت کنیم و مسلمانان را در مسیر نور و سعادت قرار دهیم. همچنین باید از ظلمت و نکتبی که در جهان ایجاد شده مبارزه کنیم.

وی درباره اهمیت همکاری حوزه نجف و قم گفت: این دو حوزه مهم با دیرینه و پویایی که دارند، می توانیم به اهداف مقدس برسیم. امیدوارم همانگونه که برای علامه خرسان، کنگره ای در عراق و ایران برگزار کردیم برای سایر بزرگان همایش برگزار کنیم.

اسکندری در پایان اظهار داشت: باید حوزه های قم و نجف نشست ها و تعاملات علمی را بیشتر کنند تا به دستاوردهای بیشتری برسیم.

گفتنی است بخش نجفِ "اولین کنگره امناء الرسل؛ تجلیل از آیت الله العظمی سید محمدمهدی الموسوی الخِرسان" با نشست های پژوهشی، در بارگاه مطهر حضرت امیرالمؤمنین علی(ع) برگزار شد. مراسم اختتامیه این بخش نیز عصر روز سه شنبه 26 مهر 1401 (22 ربیع الاول 1444 هجری قمری) در سالن همایش های صحن فاطمه زهراء(س) برپا شد و از صاحبان مقالات برگزیده و تعدادی از دست اندرکاران همایش قدردانی گردید.

دو آستان مقدس حضرت علی(ع) و امام حسین(ع) و حدود ۳۰ نهاد علمی و فرهنگی - از جمله مجمع جهانی اهل بیت(ع) - در برگزاری این کنگره مشارکت نموده اند.

......................................

پایان پیام/ 167

نظر دهید

شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

مجمع جهانی اهل‌بیت (ع)

مجمع جهانی اهل‎بیت(علیهم‎السلام)، به عنوان یک تشکل جهانی و غیردولتی، از طرف گروهی از نخبگان جهان اسلام تشکیل شده است. اهل‎بیت(علیهم‎السلام) به این دلیل بعنوان محور فعالیت انتخاب شده‎اند که در معارف اسلامی در کنار قرآن، محوری مقدس را که مورد پذیرش عامه مسلمین باشد، تشکیل می‎دهند.
مجمع جهانی اهل‎بیت(علیهم‎السلام) دارای اساسنامه‎ای مشتمل بر هشت فصل و سی و سه ماده است.

  • ایران - تهران - بلوارکشاورز - نبش خیابان قدس - پلاک 246
  • 88950827 (0098-21)
  • 88950882 (0098-21)

تماس با ما

موضوع
ایمیل
متن نامه
6+1=? کد امنیتی