تصاویر | مرحوم دکتر علی عماری در کنار دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع)

دوشنبه, 29 آبان 1402

به گزارش پایگاه رسمی اطلاع‌رسانی مجمع جهانی اهل بیت(ع) ـ مرحوم دکتر علی عماری از اعضای با سابقه‌ی مجمع عمومی مجمع جهانی اهل‌بیت علیهم‌السلام از کشور آلمان و از پیشکسوتان هسته اولیه راه‌اندازی مرکز اسلامی امام علی علیه‌السلام در هامبورگ بود.

تصاویر | مرحوم دکتر علی عماری در کنار دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع)

به گزارش پایگاه رسمی اطلاع‌رسانی مجمع جهانی اهل بیت(ع) ـ دکتر علی عماری عضو هیئت مدیره مرکز اسلامی و مسجد امام علی علیه‌السلام هامبورگ بود و به عنوان مترجم رسمی زبانهای آلمانی، فارسی و عربی نیز فعالیت می‌کرد.

همکاری در تاسیس موسسه کتابخانه های اسلامی در هامبورگ، تاسیس قبرستان ویژه مسلمانان، ساخت یک کشتارگاه اسلامی، تاسیس و مدیریت جمعیت اسلامی در هامبورگ و برگزاری سخنرانی و همایش های اسلامی از جمله دیگر فعالیت های اهل بیتی دکتر عماری به شمار می رود.

آن مرحوم در مدت مسئولیت آیت‌الله رمضانی دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع)، به عنوان رئیس مرکز اسلامی هامبورگ از همراهان آیت‌الله رمضانی به شمار می‌رفت.

 دکتر عماری 23 آبان 1402 در آلمان دار فانی را وداع گفت.

 

 

نظر دهید

شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

مجمع جهانی اهل‌بیت (ع)

مجمع جهانی اهل‎بیت(علیهم‎السلام)، به عنوان یک تشکل جهانی و غیردولتی، از طرف گروهی از نخبگان جهان اسلام تشکیل شده است. اهل‎بیت(علیهم‎السلام) به این دلیل بعنوان محور فعالیت انتخاب شده‎اند که در معارف اسلامی در کنار قرآن، محوری مقدس را که مورد پذیرش عامه مسلمین باشد، تشکیل می‎دهند.
مجمع جهانی اهل‎بیت(علیهم‎السلام) دارای اساسنامه‎ای مشتمل بر هشت فصل و سی و سه ماده است.

  • ایران - تهران - بلوارکشاورز - نبش خیابان قدس - پلاک 246
  • 88950827 (0098-21)
  • 88950882 (0098-21)

تماس با ما

موضوع
ایمیل
متن نامه
7*2=? کد امنیتی