سهیل اسعد: طلاب خارجی با خواندن کتاب شیعه شدند نه با سینمای هالیوود!

دوشنبه, 24 ارديبهشت 1403

مبلغ و فعال فرهنگی حوزه بین الملل گفت: در قم ده‌ها هزار طلبه خارجی وجود دارند که با خواندن کتاب منقلب و شیعه شدند و کسی از آن‌ها با تئاتر و سینمای هالیوود شیعه نشده است.

سهیل اسعد: طلاب خارجی با خواندن کتاب شیعه شدند نه با سینمای هالیوود!

به گزارش پایگاه رسمی اطلاع رسانی مجمع جهانی اهل بیت (ع) - آیین رونمایی از تازه‌های نشر مجمع جهانی اهل بیت (ع) در حوزه زبان‌های اروپایی و آفریقایی و دو کتاب صوتی به زبانی اسپانیایی روز دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ با حضور آیت الله رضا رمضانی دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران برگزار شد.

 

«سهیل اسعد» مبلغ و فعال فرهنگی حوزه بین الملل در این مراسم با بیان اینکه برخی اصرار دارند که عصر کتاب افول پیدا کرده و مردم با کتاب و کتابخوانی سر و کار ندارند، افزود: خیلی از محتویاتی که یک زمانی منحصر در یک کتاب بود به اشکال و قالب‌های مختلف منتقل شده است. خیلی از کتاب‌ها در قالب هنر، تئاتر، فیلم مستند و سینما ارائه می‌شود و به هر شکل ممکن پیغام کتاب منتقل می‌شود.

وی افزود: غربی‌ها به دنبال فروش زیاد کتاب هستند و تعداد و کمیت برای آن‌ها اهمیت زیادی دارد. می‌گویند اگر ده میلیون نسخه فروختی پس کتاب خوبی داری!

این طلبه آرژانتینی گفت: در اوایل انقلاب اسلامی ایران کتابی از شهید مطهری به کشور ما می‌رسید و این کتاب را کپی کرده و بین

بچه‌های شیعه ترویج می‌کردند و یک نفر طلبه می‌شد. در کشور کوبا حدود ۲۰۰ نفر از شیعیان با جزوه‌های کپی شده سخنان امام خمینی و مقام معظم رهبری شیعه شدند. برای اینکه کتاب معنا پیدا کند انتقال محتوای آن اهمیت زیادی دارد.

سهیل اسعد اظهار کرد: هالیوود عموم مردم و انسان‌های بی‌دغدغه را جذب و تغذیه فکری می‌کند، اما ما با کتاب نخبگان فکری را تغذیه می‌کنیم. نتیجه این می‌شود که همه نخبگان پیرو حق می‌شوند در مقابل مردمی که دنبال ظاهر و زیبایی هستند.

فعال فرهنگی حوزه بین الملل تصریح کرد: در فضای بین المللی وقتی با یک نخبه و استاد دانشگاه صحبت می‌کنید، او نمی‌گوید فلان فیلم را دیدم و منقلب شدم و اهل حق شدم، بلکه می‌گوید من فلان کتاب را خواندم و منقلب شدم.

وی در پایان گفت: در قم ده‌ها هزار طلبه خارجی وجود دارند که با خواندن کتاب منقلب و شیعه شدند و کسی از آن‌ها با تئاتر و سینمای هالیوود شیعه نشده است.

نظر دهید

شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

مجمع جهانی اهل‌بیت (ع)

مجمع جهانی اهل‎بیت(علیهم‎السلام)، به عنوان یک تشکل جهانی و غیردولتی، از طرف گروهی از نخبگان جهان اسلام تشکیل شده است. اهل‎بیت(علیهم‎السلام) به این دلیل بعنوان محور فعالیت انتخاب شده‎اند که در معارف اسلامی در کنار قرآن، محوری مقدس را که مورد پذیرش عامه مسلمین باشد، تشکیل می‎دهند.
مجمع جهانی اهل‎بیت(علیهم‎السلام) دارای اساسنامه‎ای مشتمل بر هشت فصل و سی و سه ماده است.

  • ایران - تهران - بلوارکشاورز - نبش خیابان قدس - پلاک 246
  • 88950827 (0098-21)
  • 88950882 (0098-21)

تماس با ما

موضوع
ایمیل
متن نامه
2+3=? کد امنیتی