مدير دفتر نمایندگی مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) در عراق، فعالیت‌های اربعینی مجمع را تشریح کرد

دوشنبه, 27 شهریور 1402

مدير دفتر نمایندگی مجمع جهانی اهل بیت(ع) در عراق، به تشریح فعالیت‌های اربعینی مجمع پرداخت.

مدير دفتر نمایندگی مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) در عراق، فعالیت‌های اربعینی مجمع را تشریح کرد

به گزارش پایگاه رسمی اطلاع‌رسانی مجمع جهانی اهل بیت(ع) ـ مدير دفتر نمایندگی مجمع جهانی اهل بیت(ع) در عراق، در گفت‌وگو با خبرنگار ابنا به تشریح فعالیت‌های اربعینی مجمع پرداخت.

حجت‌الاسلام و المسلمین «سید محمدرضا آل‌ايوب» گفت: فعالیت‌های مجمع جهانی اهل بیت علیهم السلام در عراق در سه عرصه صورت پذیرفت. اول؛ در عرصه تبلیغ که توانستیم از ظرفبیت مبلغان که حدود 630 نفر هستند استفاده کنیم. این شخصیت ها با حضور در حسینیه‌ها، تکایا، مساجد و تبلیغ سیّار و همراهی با موکب داران و زائران در چهارده استان عراق، فعالیت‌های اثرگذاری داشتند.

وی افزود: مبلغین مجمع جهانی اهل بیت(ع) شامل بانوان طلبه و برادران روحانی، توانستند با بیش از 600 حضور خود در اماکن حساس تبلیغی، برکات فراوانی را بر جا بگذارند.

مدير دفتر نمایندگی مجمع جهانی اهل بیت(ع) در عراق، عرصه دوم فعالیت مجمع را موکب‌داری عنوان کرد و اظهار داشت: خدا را شاکریم که مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) برای اولین بار توانست موکبی را در طریق الحسین و در عمود 206 راه‌اندازی نماید. در این موکب فعالیت‌های فرهنگی خوبی انجام شد و همچنین دیدارهای بسیار مفید و تأثیرگذاری صورت گرفت که از جمله آن‌ها حضور حضرت آیت الله رمضانی دبیرکل محترم مجمع در این موکب بود. همچنین مهمانانی از کشورهای مختلف در موکب مجمع حضور پیدا کردند و در این دیدارها با فعالیت‌های بین‌المللی مجمع آشنا شدند.

وی ادامه داد: امسال در موکب مجمع جهانی اهل بیت(ع)، نیروهای خبرگزاری ابنا و شبکه ماهواره‌ایی ثقلین حضور داشتند و فعالیت‌های چشمگیر و ماندگاری از خود به جای گذاشتند.

آل ایوب درباره عرصه سوم فعالیت اربعینی مجمع گفت: بیش از ۵ هزار نفر از زائران گرانقدر اربعین در موکب مجمع جهانی اهل‌بیت(ع)، سکنی گزیدند و استراحت کردند. همچنین در ساختمان مجمع در نجف اشرف، به صدها نفر از زوار، در جهت اسکان و پذیرایی خدماتی ارائه کردیم.

نظر دهید

شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

مجمع جهانی اهل‌بیت (ع)

مجمع جهانی اهل‎بیت(علیهم‎السلام)، به عنوان یک تشکل جهانی و غیردولتی، از طرف گروهی از نخبگان جهان اسلام تشکیل شده است. اهل‎بیت(علیهم‎السلام) به این دلیل بعنوان محور فعالیت انتخاب شده‎اند که در معارف اسلامی در کنار قرآن، محوری مقدس را که مورد پذیرش عامه مسلمین باشد، تشکیل می‎دهند.
مجمع جهانی اهل‎بیت(علیهم‎السلام) دارای اساسنامه‎ای مشتمل بر هشت فصل و سی و سه ماده است.

  • ایران - تهران - بلوارکشاورز - نبش خیابان قدس - پلاک 246
  • 88950827 (0098-21)
  • 88950882 (0098-21)

تماس با ما

موضوع
ایمیل
متن نامه
5-4=? کد امنیتی