کتاب "پرتوی از اسرار نماز" به زبان ترکی استانبولی ترجمه و منتشر شد

دوشنبه, 29 آبان 1402

به همت مجمع جهانی اهل بیت(ع)، کتاب "پرتوی از اسرار نماز" اثر استاد محسن قرائتی به زبان ترکی استانبولی ترجمه و منتشر شد.

کتاب

به گزارش پایگاه رسمی اطلاع‌رسانی مجمع جهانی اهل بیت(ع) ـ به همت مجمع جهانی اهل بیت(ع)، کتاب "پرتوی از اسرار نماز" اثر حجت الاسلام و المسلمین محسن قرائتی به زبان ترکی استانبولی ترجمه و منتشر شد.

این اثر شرح و تفسیری بر جایگاه نماز در اسلام و نقش آن در تربیت بعد روحی و معنوی انسان است. نویسنده در ابتدا به موضوع عبادت پرداخته و در آن چرایی و چگونگی عبادت، ریشه‌ها، ابعاد و بایسته‌های آن را مطرح کرده است.

وی در ادامه با محوریت موضوع نماز، برخی مباحث مرتبط با آن از جمله آداب نماز، مقدمات نماز، نیت، اخلاص و تعقیبات را در ضمن چند فصل عرضه کرده است.

اهمیت آثار و کیفیت نماز جماعت و تعدادی از نمازهای دیگر نظیر نماز جمعه، نماز عیدین، نماز آیات، نماز میت و نماز باران در بخش پایانی این کتاب در اختیار خوانندگان قرار گرفته است.

نگارنده، کتاب خود را برای مربیان کلاس‌های مذهبی مناسب می‌داند و بر این اعتقاد است که نوع تدوین، سبک بحث و دسته بندی‌های موجود در این اثر و همچنین استفاده از آیات قرآن و روایات در طرح مباحث از ویژگی‌های بارز تلاش او می‌باشد.

کتاب "پرتوی از اسرار نماز" از سوی اسماعیل بندی دریا به زبان ترکی استانبولی ترجمه و در قطع رقعی منتشر شده است.

علاقه‌مندان برای دریافت این اثر می توانند به ساختمان معاونت فرهنگی مجمع جهانی اهل بیت(ع) به آدرس قم، بلوار جمهوری اسلامی، نبش کوچه 6 مراجعه کنند یا با شماره تلفن 02532131307 تماس بگیرند.

 

41f3092d-3f7d-4333-add2-499dcfb92782.jpg

نظر دهید

شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

مجمع جهانی اهل‌بیت (ع)

مجمع جهانی اهل‎بیت(علیهم‎السلام)، به عنوان یک تشکل جهانی و غیردولتی، از طرف گروهی از نخبگان جهان اسلام تشکیل شده است. اهل‎بیت(علیهم‎السلام) به این دلیل بعنوان محور فعالیت انتخاب شده‎اند که در معارف اسلامی در کنار قرآن، محوری مقدس را که مورد پذیرش عامه مسلمین باشد، تشکیل می‎دهند.
مجمع جهانی اهل‎بیت(علیهم‎السلام) دارای اساسنامه‎ای مشتمل بر هشت فصل و سی و سه ماده است.

  • ایران - تهران - بلوارکشاورز - نبش خیابان قدس - پلاک 246
  • 88950827 (0098-21)
  • 88950882 (0098-21)

تماس با ما

موضوع
ایمیل
متن نامه
3*1=? کد امنیتی