اخبار مجمع

 • گزارش تصویری/ گردهمایی سالانه نیروهای خبرگزاری بین‌المللی ابنا ـ ۱

  گزارش تصویری/ گردهمایی سالانه نیروهای خبرگزاری بین‌المللی ابنا ـ ۱

  به گزارش پایگاه رسمی اطلاع‌رسانی مجمع جهانی اهل بیت(ع) ـ گردهمایی سالانه نیروهای خبرگزاری بین المللی ابنا روز چهارشنبه 12 بهمن 1401 در سالن کنفرانس مجمع جهانی اهل بیت(ع) قم برگزار شد. در ابتدای این گردهمایی آیت الله «رضا رمضانی» دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) سخنرانی کرد و در ادامه از تک تک نیروها قدردانی نمود. در ادامه چند تن از نیروهای این خبرگزاری به بیان انتقادات و پیشنهادات خود پرداختند. سخنرانی مهندس «غلامرضا شریفی» مدیرکل حوزه ریاست مجمع جهانی اهل بیت (ع) و «حسن صدرایی عارف» سرپرست خبرگزاری ابنا برنامه های پایانی این گردهمایی بود.

   
 • گزارش تصویری/ گردهمایی سالانه همکاران خبرگزاری بین‌المللی ابنا ـ ۲

  گزارش تصویری/ گردهمایی سالانه همکاران خبرگزاری بین‌المللی ابنا ـ ۲

  به گزارش پایگاه رسمی اطلاع‌رسانی مجمع جهانی اهل بیت(ع) ـ گردهمایی سالانه همکاران خبرگزاری بین المللی ابنا روز چهارشنبه 12 بهمن 1401 در سالن کنفرانس مجمع جهانی اهل بیت(ع) قم برگزار شد. در ابتدای این گردهمایی آیت الله «رضا رمضانی» دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) سخنرانی کرد و در ادامه از نیروهای ابنا قدردانی نمود. در ادامه چند تن از نیروهای این خبرگزاری به بیان انتقادات و پیشنهادات خود پرداختند. سخنرانی مهندس «غلامرضا شریفی» مدیرکل حوزه ریاست مجمع جهانی اهل بیت (ع) و «حسن صدرایی عارف» سرپرست خبرگزاری ابنا برنامه های پایانی این گردهمایی بود.

   
 • گزارش تصویری/ مراسم تقدیر از فعالان و مسئولان نمایشگاه

  گزارش تصویری/ مراسم تقدیر از فعالان و مسئولان نمایشگاه "انوار هدایت"

  به گزارش پایگاه رسمی اطلاع‌رسانی مجمع جهانی اهل بیت(ع) ـ مراسم تقدیر از فعالان و مسئولان نمایشگاه انوار هدایت پیش از ظهر دیروز چهارشنبه 12 بهمن 1401 در سالن کنفرانس مجمع جهانی اهل بیت(ع) قم برگزار شد. گفتنی است نمایشگاه دستاوردهای مؤسسات و نهادهای فعال در عرصه بین الملل با عنوان "انوار هدایت" به مناسبت سالروز تاسیس مجمع جهانی اهل بیت(ع) از دهم تا 15 دی ماه 1401 در سالن همایش های دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برپا شد.

 • بازدید جمعی از نخبگان منطقه گلگیت و بلتستان پاکستان از بخش‌های مختلف مجمع جهانی اهل بیت(ع)

  بازدید جمعی از نخبگان منطقه گلگیت و بلتستان پاکستان از بخش‌های مختلف مجمع جهانی اهل بیت(ع)

  به گزارش پایگاه رسمی اطلاع‌رسانی مجمع جهانی اهل بیت(ع) ـ جمعی از اساتید و معلمان دانشگاه ها و مؤسسات آموزشی منطقه گلگیت و بلتستان پاکستان که در دوره آموزش های کوتاه مدت جامعة المصطفی (ص) شرکت کرده بودند از بخش های مختلف مجمع جهانی اهل بیت (ع) در قم بازدید کردند.

  در این بازدید ابتدا حجت الاسلام والمسلمین آل ایوب مدیرکل همکاری های فرهنگی و انتشارات مجمع، به بیان اهداف تاسیس مجمع جهانی اهل بیت (ع)، معاونت ها و تشکیلات مجمع به ویژه معاونت علمی و فرهنگی پرداخت.

  در ادامه حجت الاسلام جعفری فراهانی نماینده معاونت بین الملل مجمع در قم، فعالیت های معاونت بین الملل از جمله برگزاری موفق اجلاس هفتم مجمع عمومی در شهریورماه امسال را توضیح داد و در پایان به برخی از سؤالات میهمانان پاسخ داده شد.

  سپس میهمانان از دانش نامه مجازی ویکی شیعه و خبرگزاری بین المللی ابنا بازدید کردند. در این بازدید توضیحات توسط مسئولان مربوطه ارائه گردید.

  لازم به ذکر است مجمع جهانی اهل بیت(ع) در دهم دی ماه 1369، با هدف تجمّع شیعه، ایجاد رابطه بین جهان تشیع، رونق بخشیدن به حوزه‏ های علمیه شیعه، حل مشكلات شیعیان با سایر فِرَق اسلامی و استفاده از امكانات حقیقی و حقوقی اهل تشیع به وجود آمد.

  شكل‏ گیری این مجمع پس از حكم حضرت آیت‏ اللَّه خامنه ‏ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در چهارم دی ماه آن سال، با هدف آشنا نمودن شیعیان سراسر جهان به مبانی انقلابی و تفكر حاكم بر نظام اسلامی ایران انجام شد.  منبع: خبرگزاری اهل‌بیت(ع) - ابنا

 • انتشار کتاب شریف

  انتشار کتاب شریف "نهج البلاغه" به زبان پشتو در کشور افغانستان

  به گزارش پایگاه رسمی اطلاع‌رسانی مجمع جهانی اهل بیت(ع) ـ همزمان با ولادت امیرالمومنین (علیه السلام) و به همت انتشارات مجمع جهانی اهل بیت (علیهم السلام ) کتاب شریف نهج البلاغه به زبان پشتو در کشور افغانستان منتشر شد.

  کتاب شریف نهج البلاغه گردآوری منتخبی از سخنان اميرالمؤمنين(علیه السلام) است. آن‌چه در اين کتاب قرار داده شده 239 خطبه، 79 نامه و 360 حکمت از گفتارها و نوشتارهای امام علي(علیه السلام) مي‌باشد که با انگيزه نشان دادن اوج فصاحت و بلاغت سخنان آن امام راستين جمع‌آوری گرديده است.

  مطالب اين اثر در سه بخش کلي 1- خطابه‌ها و اوامر، 2- نامه‌ها و رسائل، 3- کلمات قصار و جمله‌هاي حکمت‌آميز دسته‌بندي شده است. همچنين، بخش‌هاي فوق، موضوعات مختلف الاهيات و ماوراء الطبيعه، سلوک و عبادت، حکومت و عدالت، اهل بيت(علیهم السلام) و خلافت، موعظه و حکمت، دعا و مناجات، دنيا و دنياپرستي، حماسه و شجاعت، اخلاق و تهذيب نفس، شکايت و انتقاد از مردم زمان، توصيه‌ها، اصول اجتماعي، اسلام، قرآن و شخصيت‌ها را شامل شده است.

  شایان ذکر است ترجمه کتاب مذکور ـ به سفارش اداره  ترجمه مجمع ـ توسط آقای عبدالرحیم درانی به زبان پشتو انجام شده و انتشارات مجمع جهانی اهل بیت (علیهم السلام)  این کتاب را در کشور افغانستان به تعداد 1000 نسخه چاپ و منتشر نموده است.

   

   

  منبع: خبرگزاری اهل‌بیت(ع) - ابنا

 • مجمع جهانی اهل بیت(ع) حمله وحشیانه نظامیان صهیونیست به

  مجمع جهانی اهل بیت(ع) حمله وحشیانه نظامیان صهیونیست به "جنین" را محکوم کرد

  به گزارش پایگاه رسمی اطلاع‌رسانی مجمع جهانی اهل بیت(ع) ـ مجمع جهانی اهل بیت(ع) با صدور بیانیه ای، حمله وحشیانه نیروهای رژیم صهیونیستی به جنین را محکوم کرد.

  متن بیانیه مجمع جهانی اهل بیت(ع) به شرح زیر است:

  بسم الله الرحمن الرحیم

  در سایه سکوت و استاندارد دوگانه استکبار جهانی درباره حقوق بشر، رژیم اشغالگر صهیونیستی در سلسله جنایات ادامه دار 75 ساله گذشته، حمله وحشیانه ای بر شهر و اردوگاه جنین انجام داد که با مقابله قهرمانانه و شجاعانه فرزندان اردوگاه و گروه های مقاومت فلسطین مواجه شد به گونه ای که تجربه جدیدی در مقابله با رژیم صهیونیستی، شکست نقشه های دشمن و عقب نشینی صهیونیست‌ها از ادامه حمله به دست آمد.

  مجمع جهانی اهل بیت(ع) دولت های اسلامی و عربی و تمام آزادگان جهان را بر حمایت از ملت شجاع فلسطین دعوت می کند، ارواح شهدایی که در این نبرد جان باختند را زنده نگه می دارد، از خداوند تبارک و تعالی می خواهد که مغفرت و رضوان را بر شهدا شامل گرداند و بر مجروحین شفای عاجل عنایت کند و از مجاهدان شجاع حمایت می کند؛ کسانی که با جهاد خود پیروزی نزدیکی برای فلسطین عزیز به اذن الهی محقق خواهند کرد.

  مجمع جهانی اهل بیت(ع) جهانیان را دعوت می کند تا به صورت گروهی و بین‌المللی جنایات رژیم صهیونیستی را در یورش ظالمانه به اردوگاه جنین محکوم کنند و از تکرار فعالیت های تروریستی نیروهای اشغالگر ابزار انزجار کنند که از جمله آنها یورش به بیمارستان ها و حمله به مجروحان می باشد و بر خلاف تمام مبانی حقوق بشر و قوانین انسانی بین‌الملل و ارزش های اخلاقی است. همچنین مجمع جهانی اهل بیت(ع) اعلام می دارد که در کنار قهرمانان اردوگاه جنین و تمام نیروهای مقاومت عزیز در مقابله با اشغالگران و جنایاتی که ضد شهروندان فلسطین مرتکب می شوند، قرار دارد.

  بر ملت فلسطین مان، سلام و درود می فرستیم و به خانواده های شهدا و مجروحان، صمیمانه ترین تسلیت ها و همدردی را ابراز می داریم و بر شهدایِ ابرار رحمت مسئلت داریم، و شفای عاجل را بر مجروحان مقاوم خواستاریم.

  پیروزی و شوکت برای فلسطین، نیروهای مقاومت، مرزداران سرزمین مقدس فلسطین، قدس شریف و مسجد الاقصی مبارک است.

  وما النصر إلا من عند الله العزيز الحكيم 

  مجمع جهانی اهل بیت(ع)  منبع: خبرگزاری اهل‌بیت(ع) - ابنا

نظر دهید

شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

پایگاه‌های مرتبطمجمع جهانی اهل‌بیت (ع)

مجمع جهانی اهل‎بیت(علیهم‎السلام)، به عنوان یک تشکل جهانی و غیردولتی، از طرف گروهی از نخبگان جهان اسلام تشکیل شده است. اهل‎بیت(علیهم‎السلام) به این دلیل بعنوان محور فعالیت انتخاب شده‎اند که در معارف اسلامی در کنار قرآن، محوری مقدس را که مورد پذیرش عامه مسلمین باشد، تشکیل می‎دهند.
مجمع جهانی اهل‎بیت(علیهم‎السلام) دارای اساسنامه‎ای مشتمل بر هشت فصل و سی و سه ماده است.

 • ایران - تهران - بلوارکشاورز - نبش خیابان قدس - پلاک 246
 • 88950827 (0098-21)
 • 88950882 (0098-21)

تماس با ما

موضوع
ایمیل
متن نامه
2*8=? کد امنیتی